Wpis z mikrobloga

Taką fakturę otrzymałem na email nie mam pojęcia jaka powinna być. Gwarancje dodali za 1zł, a co do dodatków to kontaktowałem się z nimi. Możecie sobie do nich zadzwonić i zapytać bo akcesoria mają w ofercie ale nie ma ich na stronie i nie mam pojęcia czemu. Pozdrawiam i wesołych świąt
Ja tak samo domówiłem etui i ładowarkę od nich do iPhone'a 13 Pro. Skórzane etui chyba za 200 zł a ładowarka za 50 zł. Wszystko ma dojść z telefonem. Z tego co rozmawiałem z nimi przez telefon to akcesoria mają być dostępne na ich sklepie allegro który kiedyś tam ma się pojawić. Ja po prostu się dopytałem ich na infolinii i poprosiłem o dodanie do aktualnego zamówienia.
Moim zdaniem ściema:
1) Z KRS wynika, że nie złożyli sprawozdania finansowego za pierwszy rok działalności (było do 30.06.2021)
2) Firma działa w Katowicach a zarejestrowana jest w Bogatyni
3) Rocznik '98
4) Brak transakcji np. na Allegro (wiem jest prowizja - ale to i tak byłoby taniej - a przede wszystkim bezpieczniej)
5) Brak płatności na stronie sklepu

Generalnie scam.
Na pierwszy rzut oka wydaje się ok, losowi klienci rzeczywiście mogli
@pradoua moze troche ta, ale ja dostałem od nich już macbooka więc nie widzę sensu żeby oszukali mnie teraz jak już mogli mnie oszukać na 3.5k xd, zwłaszcza że nie ma tu w sumie żadnej opinii, że ktoś został oszukany, tylko same ,,coś tu #!$%@? ale nie kupiłem" albo ,,kupiłem doszło pozdrawiam"
@cytrynek12 w sumie tak po przemyśleniu, to to wszystko łapie sens, bo skąd niby takie ceny na produktach (-40% na wszystko). Nie złożyli sprawozdania, żeby zaoszczędzić albo nie odprowadzać podatku, brak transakcji na allegro żeby nie było prowizji (dla nas taniej), brak płatności na stronie sklepu żeby też nie trzeba było dzielić z kimś jakiejś kwoty za udzielanie im domeny na transakcje czy coś takiego.
Czytając ten wątek mam niezwykłe wrażenie, że siedzi tutaj jeden typ na 10 kontach i paru mirków, którzy obawiają się scamu. Widać konta dopiero założone, które udzielały się tylko tutaj dziwnym trafem ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Firma jak na moje sobie bardziej tym zaszkodziła, a jeżeli jest realna to zapraszam na allegro. Chętnie kupię macbooka za 3500zł + dopłacę za prowizję.
Przynajmniej będę miał o wiele większą gwarancję,
Każdy może sobie wyrobić swoje zdanie i tylko od niego zależy czy „zaryzykuje” i zamówi. Ja osobiście zamówiłem i mi wszystko doszło. Tak jak mówiłem, jak ktoś nie ufa temu ze mam świeże konto na wykopie to zapraszam do kontaktu na priv na ig lub fb a jak nie to nie i tyle
Nwm czy widać ale chyba mam jakieś posty o maturze i studiach sprzed paru miesięcy, (pisałem wtedy maturę i chciałem się doradzić), maka kupiłem właśnie na studia (informatyka).
@Osaka69: Możesz powiedzieć w przybliżeniu jakie ceny w hurcie oferujecie?

Jedynym prawdopodobnym wytłumaczeniem takich cen jest dla mnie jakaś bezpośrednia umowa z Chinami, które w końcu produkują/składają produkty Apple.

Też nie byłbym taki sceptyczny gdyby nie masa opinii, które wydają się w najlepszym razie niezbyt naturalne.