Wpis z mikrobloga

  • 3
@SolarisYob: Na takim ELO naucz się przede wszystkim dostrzegać pewne schematy taktyczne na szachownicy (np. tzw "widełki", czy proste maty w 1). Najbardziej pomoże Ci w tym robienie zadań szachowych (tylko rób je powoli i analizuj o co w nich chodzi. Idac na jakość a nie ilość). O ile na naukę otwarć jest moim zdaniem za wcześnie, to naucz się ogólnej idei debiutów (że chcesz przejąć kontrolę nad środkowymi polami szachownicy,
@SolarisYob:

Prawdopodobnie jestem największym debilem szachowym w Polsce.

W Polsce może tak, ale w podróży przez szachowe podziemie zdarzyło mi się trafić na ludzi na podobnym poziomie mających kilkanaście, czy kilkadziesiąt tysięcy gier xD

Tak na szybko rzuciłem okiem na 3 gry i co mi się rzuciło w oczy:
-Grasz zupełnie bzdurne otwarcia jak 1. e4 b6 2. d4 Ba6 3. Bxa6 Nxa6 gdzie po 3 ruchach jesteś 2 w plecy
@SolarisYob oglądaj se w wolnych chwilach, przy obiedzie itp Marianczello, D. Czerwa albo T. Jaskółkę, mają u siebie jakieś szybkie lekcje, ciekawie pokazują partie mistrzów i opowiadają w trakcie czemu tak a nie srak i do czego należy dążyć (np ustawiać wieże na jednej linii, wtedy mają ze sobą komunikację i się wspierają)
Ja osobiście polecam Pana Szachusia na youtubie, merytorycznie zdecydowanie lepszy niż Marianczello, a nie tak irytujący jak Dawid Czerw
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@SolarisYob: dobra, obejrzałam kilka Twoich partii, grasz strasznie na pałę, nie wiem kto podpowiedział Ci, żebyś od razu zaczął grać blitze. To uczy złych nawyków, zacznij od klasyków, zastanawiaj się, myśl nad tym co możesz Ty zrobić, ale przede wszystkim co planuje przeciwnik. No i to co pisałam wyżej, najpierw rozwiązuj zadania, później dopiero graj z ludźmi