Wpis z mikrobloga

Mircy dwa dni temu pytałem o zegarek gdzieś w okolicach 300zł, pojechałem pooglądałem i kupiłem Timexa TW2R46300, ale raczej go zwrócę bo strasznie głośno tyka, a sekundnik nie trafi indeksy. I teraz mam kilka pytań:
1.Czy wszystkie timexy tak głośno chodzą? Mam Lorusa w podobnym przedziale cenowym i działa cichutko.
2.Czy to że sekundnik trafia w indexy w tańszych zegarkach to jest rzadkość czy kwestia tego że Timex, Lorus elegancko za każdym razem trafia.
3.Czy w zegarkowym świecie jest jakiś okres w roku pojawiania się zegarków? Często jak znajdę coś co mi się podoba to się okazuje że nie da się tego dostać np. Lorus RXD425L8.
Znowu jestem otwarty na propozycje, +/-300zł, w stylu field/military, koperta nie błyszcząca. Nie chce nic droższego bo mam zamiar w nim chodzić bez przejmowania się że mu się sanie jakieś ała.
#zegarki
  • 9
Mircy dwa dni temu pytałem o zegarek gdzieś w okolicach 300zł, pojechałem pooglądałem i kupiłem Timexa TW2R46300, ale raczej go zwrócę bo strasznie głośno tyka, a sekundnik nie trafi indeksy.


Czyli prawdziwy Timex, a nie żadna podróba ( ͡° ͜ʖ ͡°)

1.Czy wszystkie timexy tak głośno chodzą? Mam Lorusa w podobnym przedziale cenowym i działa cichutko.


Nie wszystkie, ale Timexy są z tego znane.

2.Czy to że sekundnik
@wykopyrek: To że nie trafia to jestem w stanie przeboleć, bo wiadomo cena z czegoś wynikać musi, ale nie chce czegoś co tyka jak zegar ścienny xD

Kupując biżuterię za 300 szukasz czegoś fajnego na pierwszy rzut oka i nie przyglądasz się pod lupą szukając niedociągnięć.


I nie mam specjalnie zamiaru tego robić, ale nie potrafię nawet trafić na coś w tym stylu i budżecie, oprócz timexa, ale do niego jakoś
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Limon2g: Hahah, jak przeczytałem Timex i głośno tyka to od razu skojarzyłem ten model, znajomy z pracy miał (pewnie ma dalej ale już razem nie pracujemy). On nie tyka, ona nap...la. Nie dziwie się, że chcesz zwrócić bo słyszałem go dwa biurka dalej. Co do zegarka za 300 w stylu field to niesty uważam, że ciężko będzie coś ciekawego znaleźć.
@Limon2g: poszukaj SNK805K2, powinieneś trafić w zbliżonej kwocie. Automat, więc będzie „trafiał w indeksy”.
Mechanizm mało precyzyjny, bez „bajerów” (stopsekundy i inne), ale wytrzymały.
Ja taki zakładam jak mam robotę na działce, albo do remontu. Wiertarki udarowe, kosiarki, okazjonalne stuki-puki o framugę, stół, szafę itd.
Jak zaczyna gubić czas, to daję zarobić zegarmistrzowi, on mi to reguluje, oliwi, ustawia i zegarek działa dalej.
Niby nic, tanie badziewie, ale cieszy oko ¯\_(ツ)_/¯
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Limon2g: Podobne nowe modele Timeksa już tak nie cykają, bo przerzucili się na Seiko. Wcześniej mieli jakieś swoje Werki wytwarzane w Malezji i to one tak głośno cykały.
@Limon2g: Mój nie trafia w indeksy (na wskazówce sekundowej) ale nie przeszkadza mi to bo mam zaokrąglone na krawędziach szkiełko, cyka bardzo cicho jak na Timexa, w nocy już go nie słyszę, pierwsze dwa dni był głośny, potem się uspokoił. Model TW2R25400 jakby ktoś szukał cichego i małego (38mm) Timexa.
@wykopyrek: Właśnie patrzyłem też po nim, tyle że w moim przedziale cenowym jest jedynie na Creationwatches, ale bez cła i vatu, a nie wiem jak do do końca jest z takim zamawianiem, z opłatami wychodzi jakoś 460zł ale dalej kusi (,) No i przeznaczenie ma być dokładnie takie jak piszesz.