Wpis z mikrobloga

#remontujzwykopem
Poszukuje drzwi wejściowych do mieszkania - blok z wielkiej płyty. Mają być antywłamaniowe i akustyczne, szukam porządnego produktu w przystępnych pieniądzach, ale rozważę każdą propozycję.
Jakie marki polecacie?

Szukając w Google najbardziej przemówiły do mnie drzwi Protect od Wikęda, ale to chyba zasługa ich marketingu, przejrzystej strony i dobrego katalogu... W szczególności, że cena od Delty i Gerdy jest zdecydowanie niższa.

Po drugie. Na jakiej wysokości powinny być zamontowane drzwi? Obecnie na podłodze jest wylewka z epoki prl i nie planuje nic na nią wylewać (ale co fachowiec to inna opinia). Na obecną podłogę dojdzie gres. Wiem, że najpierw powinno się zrobić podłogę, później drzwi, ale ościeżnica jest tak wmontowana, że musiałbym w przyszłości uszkodzić płytki, co mija się z celem.
  • 8
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@R__R: Kupiłem i zamontowali mi drzwi Labrador. Nigdy więcej tej chinszczyzny. Nic nie tłumiły odgłosów z klatki, drzwi na dokładkę krzywe, wypukłe. A monter jeszcze stwierdził że się "ułożą", śmiech na sali. Wymieniłem na Gerda, jest lepiej niż dobrze. Polecam
@Wiskoler_double: o marce Labrador nigdy nie słyszałem, ale to dobrze ( ͡° ͜ʖ ͡°) Dzięki za info. Co do samej Gerdy, to mam mieszane uczucia, bo też posiadają wiele niepochlebnych komentarzy., Chociaż śmiem twierdzić, że to z winy montażystów posiadają niepochlebne komentarze.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@R__R: Ja nie mogę narzekać ani na montażystów ani na jakość drzwi ani na sklep który mi je sprzedał. Sklep poszedł na moje warunki że podam im czas w którym montaż będzie możliwy, musiałem zgrać z demontażem Labradora, montażyści też w porządku. Zamontowali futrynę i dokładnie obrobili wokoło rotbandem. Polecili solidnego stolarza od progu, chciałem mieć drewniany a nie stalowy. Drzwi natomiast wygłuszają wszystko. Poprzednio miałem dwie pary drzwi jeszcze z
@R__R: Delty są ok, jak Warszawa to mogę jeszcze polecić J&W, ale to będzie pewnie jeszcze drożej (mają tylko klasy RC4), natomiast rozmiar i wykończenie zrobią jakie sobie tylko chcesz
@R__R: Jakich drzwi byś nie wziął, to przeczytaj instrukcje montażu od producenta. U mnie chcieli je zamontować na piankę montażową, jeszcze się wykłócali, że w wielkich płytach tylko tak się robi (łatwo i szybko). Skończyło się korespondencją z producentem który sprowadził ich na ziemię.
@huggus: Niestety, dolnośląskie.
@Zrzyck: Dzięki. Interesuje się Wikędem lub KMT, bo takie posiada w ofercie firma, która wykonywała u mnie okna - a byli naprawdę mega perfekcjonistami jak na warunki, które spotkali w bloku z wielkiej płyty.