Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
#bekazpodludzi #budujzwykopem #zalesie #patologiazewsi
Buduje się na wsi, działka nieuzbrojona w wodę.
Do pociągnięcia jest ponad 500 metrów rur z wodą, która będzie przechodziła przez 6 innych działek - przez co te inne działki będą już uzbrojone.
Część z nich tam się dopiero buduje, albo będzie budowała, albo ma studnie.

Ok robię spotkanie.
Że ja się wszystkim zajmę, bo potrzebuje tej wody.
Jakoś się złożymy na to po wszystkim i będzie.
Więc git.

Rurociąg wybudowany, woda jest. Wyszło 40 tysięcy +/-
Kolejne spotkanie.
Przedstawiam rachunki, i mówię że no to wychodzi po tyle na dom/właściciela działki.
Wyszło jakoś 4,5 tysiąca na głowę - gdzie ich działka od razu leci z wartością do góry bo jest uzbrojona w wodę i ścieki.

#!$%@? nie składam się, co nam zrobisz ( ͡° ͜ʖ ͡°)
POZDRO

Jeszcze to jest w #!$%@? śmieszne w tym Państwie z dykty, że w chwili oddania rurociągu do zakładu wodnego. Ten rurociąg staje się własnością zakładu wodnego, gdzie #!$%@? nie przeznaczyli na niego ani złotówki, i to oni z niego będą czerpać pieniądze. I jeszcze sobie skasują hajs za przyłączenie się do niego jak ktoś będzie chciał.

Gdzie ja żyje, bo chyba w chlewie obsranym gównem.

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #615c3b38a79974000aff5bbb
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
Doceń mój czas włożony w projekt i przekaż darowiznę
  • 102
  • Odpowiedz
OkiełznanyJegomość: Wodociąg jest twój. Póki go nie przekażesz do gminy czy lokalnej firmy wodociągowej mogą cię cmoknąć w pompkę. Nie wiem jak to u ciebie wygląda dokładnie czy masz porozumienie z gminą czy może umowę z wodociągami, ale przeważnie masz 2 lata żeby przekazać tą sieć więc masz tyle właśnie czasu żeby ich przymusić. A tak na prawdę można to przeciągnąć jeszcze.

Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
  • Odpowiedz
Przyszli na spotkanie i pewnie byli skłonni się złożyć, ale zobaczyli że jakiś leszcz nie przygotował umowy podziału kosztów i go wyruchali
  • Odpowiedz
Dlaczego podatnicy się mają składać na kogoś kto się buduje na zadupiu?


@DonMisiek1906: Dlatego, że żyjemy w XXI wieku w środku Europy i dostęp do wody nie powinien być żadnym tematem, tylko oczywistością. Pomijam tutaj skrajne przypadki, typu budowa sto kilometrów od istniejącego wodociągu, bo tam koszt jest ogromny. Ale mówimy tutaj o normalnych przypadkach. Gmina przeznacza dany teren pod zabudowę jednorodzinną i z automatu powinna tam zostać doprowadzona woda
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: To że wodociągi przejmują rurę to ok normalne - nie powinni tylko kasować za przyłączenie i dać ci ze 20 % zniżki na pierwszy rok i było by git. A że somsiedzi się wypięli to standard i przecież od początku było wiadomo że tak się stanie...
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: Tez miałem podobnie- tylko ja robiłem nowa drogę 200m, wyszło tak samo, ze nikt nie chciał potem oddać, a na początku tak zrzutka po równo :) miałem co prawda jakieś maile itp. Meczylem tych ludzi i w końcu 3 typów oddało … po 5 latach ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)
  • Odpowiedz
#!$%@? nie składam się, co nam zrobisz ( ͡° ͜ʖ ͡°)

POZDRO


No tacy ludzie są, niestety. Pozostaje jedynie spisać wcześniej umowy i być może wtedy da się nastraszyć.

Jeszcze to jest w #!$%@? śmieszne w tym Państwie z dykty, że w chwili oddania rurociągu do zakładu wodnego. Ten rurociąg staje się własnością zakładu wodnego, gdzie #!$%@? nie przeznaczyli na niego ani złotówki, i to oni z niego będą czerpać pieniądze. I jeszcze sobie skasują hajs za przyłączenie się do niego
  • Odpowiedz
@DonMisiek1906: Dlatego, że żyjemy w XXI wieku w środku Europy i dostęp do wody nie powinien być żadnym tematem, tylko oczywistością.


@jamtojest2: byciem w środku Europy można uzasadnić wszystko.
- Dlaczego 500+? Bo w końcu żyjemy w środku Europy!
- Dlaczego talon? Żyjemy w środku Europy!
- Dlaczego 13 i 14 pensje i emerytury dla budżetówki? Żyjemy w środku Europy! Czego nie rozumiesz?
  • Odpowiedz
@DonMisiek1906: Ale serio porównujesz dostęp do wody do takich rzeczy?

O czym my w ogóle mówimy, jak dyskusja o jakiejś afrykańskiej wiosce.

Powtórzę, bo może nie rozumiesz. Nie mówię o budowaniu się w środku lasu. Ale jeśli gmina przeznacza teren pod zabudowę, to powinna zapewnić możliwość podłączenia mediów, bo to jest w interesie wszystkich. Twoim też, bo zapobiega degradacji środowiska, w którym żyjesz.
  • Odpowiedz
@jamtojest2: podatnicy mają się składać na podpięcie Twojej działki przez 500 metrów? Ja rozumiem, że 100 metrów, ale 500 metrów? W takich miejscach w ogóle nie powinno być pozwoleń budowlanych bo później jest dużo problemów z utrzymywaniem infrastruktury. Pękające rury, wylanie asfaltu, odśnieżanie. Jak nie masz pieniędzy na własną infrastrukturę na wsi, ani nie masz pieniędzy na podpięcie do sieci to idź do bloków.

Skoro 6 sąsiadów miało to wszystko
  • Odpowiedz
@DonMisiek1906: O właśnie. Nie powinno być pozwoleń, jeśli nie ma warunków. Jak jest w planie zagospodarowania i jest pozwolenie, to powinni podłączać. Zresztą nie wiem czy wiesz, że dają tzw. promesę potrzebną do uzyskania pozwolenia, a potem mają to w dupie.

I raczej rzadko jest tak, że wodociąg sie robi przez 500 metrów niczego. Po drodze są działki, które prędzej czy później zostaną zabudowane. Prędzej niż później. A jak jest
  • Odpowiedz