Wpis z mikrobloga

Witam Mirki z tagu #honda #motoryzacja #mechanikasamochodowa mam problem z moim Accordem VII gen. z końca produkcji : 2008 rok silnik k20 z „podtlenkiem” lpg. Objawy są następujące: u pacjenta coś rozładowuje akumulator w tempie zastraszajacym. Trzy dni w ciepłym garażu i nie odpala. Akumulator rozładowany. Kupiłem już drugi bo na początku myśl była taka że dziadostwo akumulator ale nie - Bosch silver parametrami dobrany konkretnie do tego modelu. Nie za słaby nie za mocny. Teraz dodam wisienkę na torcie - auto może stać miesiąc ze zdjętą klemą od masy z akumulatora i po ponownym podłączeniu odpala „na dotyk”- nic praktycznie nie spada jego moc. Jak używam auta to wszytko jest ok ale mam drugą Hanię i często Accord stoi w garażu kilka dni i taki jest zonk wtedy. Dodam że z odkładanych rzeczy mam dwie - do oryginalnego radia moduł wpisany pod kostkę zmieniarki, który pozwala podłączyć coś (telefon) jako AUX, ale radio włącza się dopiero po przekręceniu kluczyka wiec zakładam że nie idzie na nie napięcie żadne jak auto jest wyłączone. Drugi „gadżet” dołożony względem serii to czujniki parkowania z tylu - ale one włączają się jak wrzucany jest wsteczny bieg i słuchałem już czy nie „cykają” cały czas - nie - cisza absolutna jak auto jest wyłączone. Na wbitym wstecznym słychać je bezproblemowo. Ktoś ma jakiś pomysł? Może ktoś miał podobny problem - proszę o pomoc. ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • 15
jako AUX, ale radio włącza się dopiero po przekręceniu kluczyka wiec zakładam że nie idzie na nie napięcie żadne jak auto jest wyłączone

@barteqckz: to jest bardzo mylne bo radio jest na pewno wybudzane po CANie i tryb czuwania odpala się jak jakiś moduł je wybudzi albo jak otwierasz drzwi. Dzięki temu szybko się włącza po przekręceniu stacyjki albo włączeniu przyciskiem. Miernik w łapę i sprawdzanie poboru prądu po odpinianiu bezpieczników
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@barteqckz: dobra powiem Ci co to jest i nie grzeb już w tym auxie i czujnikach bo to nie to, ściągnij ten daszek z nawiewami i przyciskiem awaryjnych wiesz chyba jak to zrobić bezinwazyjnie, prawda? Pod dym daszkiem z wyświetlaczem masz takie pudełko z różową naklejają odłącz to i kłopot zniknie, zielona wtyczka jak by co.
@paniczhrabi: Czyli normalnie zdjąć ten fragment nad radiem jak piszesz - i tam jakieś ustrojstwo jest, które rozładowuje auto? Spróbuje i dam znać jak się operacja powiodła. Tylko to może nie być to bo ja mam bieda wersje (sport) bez radia z nawigacja i na tym daszku nie mam wyświetlacza - mam radio premium sound system
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@barteqckz: dobra to nie masz modułu BT a to najczęstszy problem rozładowującego się auku w Accordzie. Zmieniarka jest podłączona kostka do fabrycznego auxa w radiu więc nie powinna robić problemu. Musisz na zamkniętej masce bo w zamku jest czujnik zamknąć auto i obserwować pobór prądu innego wyjścia nie ma. A tu masz film jak się rozbiera deskę https://youtu.be/-hEqErBJrhs

W sumie dokładana masz też instalacje LPG może tam warto sprawdzić.
@WaranKojtyla: Nie mam - u mnie jest radio premium sound system bez dodatkowego wyświetlacza nad nawiewami ani bez nawigacji. Muszę poszukać tych bezpieczników metodą zaproponowaną przez @onionspirit tylko jak uda mi się dorwać (kupić) miernik bo aktualnie nie dysponuję żadnym.