Wpis z mikrobloga

@Dzieci_z_Choroszczy smakiem, Napoli mi bardziej smakuje, jest taki jak by to określić, bardziej pomidorowy czy coś, po prostu mi bardziej smakuje, bolognese jest gęstszy przy tej samej ilości wody, ale to nie jest problem bo po prostu mogę więcej napoli do wody dodać jak chcę mieć tak samo gesty, ale za to po bolognese na plastikowych naczyniach zostaje dużo tego tłustego pomarańczowego osadu, po napoli tego osadu prawie nie ma
określić, bardziej pomidorowy czy coś, po prostu mi bardziej smakuje, bolognese jest gęstszy przy tej samej ilości wody, ale to nie jest problem bo po prostu mogę więcej napoli do w


@Nwojtek: Co to #!$%@? za herezja ten makaron. I jakie neapoli a nie bolognese? Co z tobą nie tak>?
@Szczuroskoczek_ bo co? Bo ktoś sobie tak kiedyś wymyślił? Przerabiałem wiele rodzajów makaronów, jakieś świderki, muszelki, paski, gwiazdki półokręgi i #!$%@? wie ci jeszcze, ale dla mnie spaghetti był jednym z gorszych, uciążliwy na każdym etapie, od gotowania do jedzenia, piórka najlepsze, bo lubie to że do środka wpływa sos i dzięki temu są bardziej soczyste i ogólnie jakoś lepiej mi się je gotuje
Pobierz
źródło: comment_1633398837ZpvSjF0m3XmNec17vMRCvK.jpg
@Rymcymcymw a co do końcowego efektu...hmm
Co mam Ci pokazać jak robie kupę, zdjęcie stolca czy co dokładnie, bo taki będzie efekt końcowy tego dania, że gówno z niego zostanie xD
@Nwojtek: spagety bozq

Tak, bo ja to zrozumiałem : spaghetti boże" w sensie myślalrm że tam jest literówka, a do tego sosu powinien być makaron spaghetti, nie inny