Wpis z mikrobloga

Facebook nie działa to zapraszam dyskusji na temat "krachu na rynku nieruchomości".

Jak myślicie? Jak to będzie wyglądać? Zapraszam do teoretyzowania największych specjalistów.
Nie ma głupich teorii, są tylko niesprawdzone teorie.

Ja jestem zwolennikiem myślenia, że ceny co najwyżej się zamrożą na wysokim poziomie, ale przy drogim kredycie z powodu podwyżek stóp procentowych - jak zwykle przeciętny Polak i przeciętny wykopek będą wówczas mogli sobie pomarzyć nawet o kredycie na mieszkanie xD

#nieruchomosci #finanse #mieszkanie

Jak będzie wyglądał krach na rynku nieruchomości w Polsce?

  • Mieszkania będą śmiesznie tanie 12.6% (16)
  • Mieszkania jak i kredyty będą drogie 40.2% (51)
  • Wszystko w takiej cenie jak teraz + drogi kredyt 26.8% (34)
  • Nic się nie zmieni tanie kredyty drogie mieszkania 10.2% (13)
  • Jeszcze inaczej / mam inną teorię / nie wiem 4.7% (6)
  • "Zamknij drzwi bo mi mieszkań naniesiesz" 5.5% (7)

Oddanych głosów: 127

  • 23
  • Odpowiedz
@pastibox: Dane z tego linka sugerują inaczej. Oddawanie za bezcen domów na zadupiach to coraz popularniejszy trend na całym świecie ale bez powodu te rejony by nie opustoszały.

Nie znam oficjalnych statystyk dotyczących nadpodaży mieszkań, ostatnio każdy kto ma betoniarkę i kawałek działki buduje szeregowce i osiedla potworki więc nawet jeżeli były faktycznie kiedyś braki to szybko ta luka jest zasypywana.
  • Odpowiedz
  • 1
@inflacja jak pokazują doświadczenia wielu krajów w Europie, to wcale nie jest taka prosta sprawa.
Brak znajomości języka, inna kultura pracy (albo jej brak), brak podstawowego przeszkolenia, podstawowej edukacji czy też, nie bójmy się tego określenia kompetencji umysłowych to poważne bariery.
Część można nadrobić sporym kosztem ale kto będzie płacił i czekał za/na nadrabianie 8 lat podstawówki?

Prosciej też jest uzupełnić braki robotników budowlanych, trudniej lekarzy czy innych specjalistów.
A jak
  • Odpowiedz