Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Pytania czysto teoretyczne, zadane w celach edukacyjnych z zakresu prawa, więc mam nadzieję że przejdzie.

Wiem, że ten temat był przerabiany pewnie nie raz, ale przeleciałem cały tag na mirko i cebulce, i nie widzę niczego konkretnego. Jak macie wiedzę na ten temat, znacie kogoś komu przydarzyła się taka, bądź podobna sytuacja, lub sami graliście w niej główną rolę, podzielcie się proszę przemyśleniami.

Załóżmy, że bagiety łapią gościa pod paczkomatem ze świeżo odebraną przesyłką, a w niej skromne ilości tego tamtego.
Czy mogą takiego człowieka wtedy zmusić do otwarcia paczki w ich obecności? Albo sami to na siłę zrobią?
Jeśli już do tego dojdzie, to czy tłumaczenie, że "jeden facet dał mu dwie dychy za odebranie tej paczki za niego" przejdzie?
A jeśli nie, to czy oprócz zarzutu posiadania mogą mu postawić jakiś inny?
I czy na podstawie zawartości tej paczki mogą oni ewentualnie zarekwirować komputer/telefon w związku z prowadzonym śledztwem?
Jeśli tak, to co jak znajdą na takich urządzeniach ślady po logowaniu się na e-mail, który widnieje również na paczce, krypto wallet z którego została przelana kryptowaluta na market, komunikatory typowe pod ten rodzaj transakcji? Są one tylko poszlakami, czy na podstawie tego mogą dalej drążyć temat?
Czy naoglądałem się za dużo W-11 Wydział Śledczy?
A tak na poważnie, to liczę na konkretną odpowiedź, bo widziałem jeden wpis na tagu, że znajomy Opa poszedł siedzieć za zamawianie rc z chin i trochę plot o tych łapankach pod paczkomatami (nie wiem ile w tym wszystkim jest prawdy). Wasze komentarze pod tym postem rozwieją wszelkie wątpliwości jeszcze niejednemu mireczkowi.
#darkweb #darknet #deepweb #narkotykizawszespoko #tor #cebulka

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #615ac95ca79974000aff5a64
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: LeVentLeCri
Doceń mój czas włożony w projekt i przekaż darowiznę
  • 24
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 5
@AnonimoweMirkoWyznania: nabywanie narkotyków nie jest nielegalne. Ale ich posiadanie juz tak. Jeżeli nie zamawiasz 'znacznych' ilości to prawdopodobnie będą mieli #!$%@? na obserwacje paczkomatu, bo anon przyszedł sobie po 3 tablety i gram zioła. Jeżeli zamawiasz hurtowe ilości, to zarzut może się zmienić na udział w obrocie znacznych ilości, a tutaj jest chyba pucha do 12 lat. Mogą jedynie się zasadzic pod paczkomat em, żeby dowiedzieć się kto Ci to
  • Odpowiedz
@pu100stan: odebrałeś paczkę, sprawdzasz co jest w środku i bierzesz do domu - jesteś udupiony.

Odebrałeś paczkę i leży zamknięta na chacie? Panie władzo gdybym ja wiedział co jest w środku to bym zaraz zaniósł na policję. Przecież to nie ja pakowałem. Skąd miałem wiedzieć że w środku są nielegalne substancje.

Skąd mam kod do odbioru paczki? No panie władzo na Facebooku się ktoś ogłaszał że odda za darmo etui
  • Odpowiedz
GrubyTyran: > Wiem, że ten temat był przerabiany pewnie nie raz, ale przeleciałem cały tag na mirko i cebulce

Temat wygląda tak, że wszyscy polscy cyberprzestępcy zostali złapani pod paczkomatem, bankomatem albo bitomatem.
Na forum Cebulka jest temat "lokalizacja kamer w paczkomatach i bankomatach", a gościu który go założył już siedzi.

Załóżmy, że bagiety łapią gościa pod paczkomatem ze świeżo odebraną przesyłką, a w niej skromne ilości tego
  • Odpowiedz
W takim razie kolego, który sie tak zna.. podziwiam za taka wiedze, ale mam pytania.. co organy scigania przez te narzedzia moga przetrzepać w telefonie? Nawet potrafia wchodzic w portale spolecznosciowe i trzepac nawet jakies intymne wiadomosci itd? W sensie nawet wchodząc tez w galerie zdjęć itp? Czy maja ograniczone pole? Bo jednak cos takiego wydaje sie byc malo moralne, wiadomo.. Zdarzy się ktoś kto ma swoje nudesy na phone, a nie
  • Odpowiedz
OP: > Skoro poświęcili zasoby na czekanie pod paczkomatem to znaczy, że chcą cię wsadzić.

@GrubyTyran: I tutaj właśnie pada pytanie, czy będą oni w ogóle ścigać typowego mireczka za gram proszku? W ogóle to trzeba im w jakiś sposób podpasc, żeby cię mieli na oku, bo tak to twoja przesyłka jest jedną z tysięcy, które przelatują przez te ręce w inposcie. Jedynie co ją może wyróżniać, to jakiś telefon vendora na niej, czy coś co może być z nim skojarzone i jeśli bagiety mają już od dawna na celowniku tego vendora, to mogą mieć jakoś oko na te przesyłki, a ja po prostu znajdę się w nieodpowiednim miejscu o nieodpowiednim czasie.
Czy może plan działania bagiet może być jakiś inny jeszcze?

Transakcje i klucze prywatne kryptowalut są szczególnie twardym
  • Odpowiedz
UzależnionaTowarzyszka:

I tutaj właśnie pada pytanie, czy będą oni w ogóle ścigać typowego mireczka za gram proszku? W ogóle to trzeba im w jakiś sposób podpasc, żeby cię mieli na oku, bo tak to twoja przesyłka jest jedną z tysięcy, które przelatują przez te ręce w inposcie. Jedynie co ją może wyróżniać, to jakiś telefon vendora na niej, czy coś co może być z nim skojarzone i jeśli bagiety mają już od dawna na celowniku tego vendora, to mogą mieć jakoś oko na te przesyłki, a ja po prostu znajdę się w nieodpowiednim miejscu o nieodpowiednim czasie.

Czy może plan działania bagiet może być jakiś inny jeszcze?


Po tym jak zidentyfikują konto InPost vendora zgrają zdjęcia twarzy wszystkich jego klientów. Dlatego zatrzymanie pod paczkomatem jest tylko jednym z zagrożeń. Nagranie twarzy jest bardziej
  • Odpowiedz