Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Pytania czysto teoretyczne, zadane w celach edukacyjnych z zakresu prawa, więc mam nadzieję że przejdzie.

Wiem, że ten temat był przerabiany pewnie nie raz, ale przeleciałem cały tag na mirko i cebulce, i nie widzę niczego konkretnego. Jak macie wiedzę na ten temat, znacie kogoś komu przydarzyła się taka, bądź podobna sytuacja, lub sami graliście w niej główną rolę, podzielcie się proszę przemyśleniami.

Załóżmy, że bagiety łapią gościa pod paczkomatem ze świeżo odebraną przesyłką, a w niej skromne ilości tego tamtego.
Czy mogą takiego człowieka wtedy zmusić do otwarcia paczki w ich obecności? Albo sami to na siłę zrobią?
Jeśli już do tego dojdzie, to czy tłumaczenie, że "jeden facet dał mu dwie dychy za odebranie tej paczki za niego" przejdzie?
A jeśli nie, to czy oprócz zarzutu posiadania mogą mu postawić jakiś inny?
I czy na podstawie zawartości tej paczki mogą oni ewentualnie zarekwirować komputer/telefon w związku z prowadzonym śledztwem?
Jeśli tak, to co jak znajdą na takich urządzeniach ślady po logowaniu się na e-mail, który widnieje również na paczce, krypto wallet z którego została przelana kryptowaluta na market, komunikatory typowe pod ten rodzaj transakcji? Są one tylko poszlakami, czy na podstawie tego mogą dalej drążyć temat?
Czy naoglądałem się za dużo W-11 Wydział Śledczy?
A tak na poważnie, to liczę na konkretną odpowiedź, bo widziałem jeden wpis na tagu, że znajomy Opa poszedł siedzieć za zamawianie rc z chin i trochę plot o tych łapankach pod paczkomatami (nie wiem ile w tym wszystkim jest prawdy). Wasze komentarze pod tym postem rozwieją wszelkie wątpliwości jeszcze niejednemu mireczkowi.
#darkweb #darknet #deepweb #narkotykizawszespoko #tor #cebulka

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #615ac95ca79974000aff5a64
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: LeVentLeCri
Doceń mój czas włożony w projekt i przekaż darowiznę
  • 24
via Wykop Mobilny (Android)
  • 5
@AnonimoweMirkoWyznania: nabywanie narkotyków nie jest nielegalne. Ale ich posiadanie juz tak. Jeżeli nie zamawiasz 'znacznych' ilości to prawdopodobnie będą mieli #!$%@? na obserwacje paczkomatu, bo anon przyszedł sobie po 3 tablety i gram zioła. Jeżeli zamawiasz hurtowe ilości, to zarzut może się zmienić na udział w obrocie znacznych ilości, a tutaj jest chyba pucha do 12 lat. Mogą jedynie się zasadzic pod paczkomat em, żeby dowiedzieć się kto Ci to wysłał
@pu100stan: odebrałeś paczkę, sprawdzasz co jest w środku i bierzesz do domu - jesteś udupiony.

Odebrałeś paczkę i leży zamknięta na chacie? Panie władzo gdybym ja wiedział co jest w środku to bym zaraz zaniósł na policję. Przecież to nie ja pakowałem. Skąd miałem wiedzieć że w środku są nielegalne substancje.

Skąd mam kod do odbioru paczki? No panie władzo na Facebooku się ktoś ogłaszał że odda za darmo etui na
GrubyTyran: > Wiem, że ten temat był przerabiany pewnie nie raz, ale przeleciałem cały tag na mirko i cebulce

Temat wygląda tak, że wszyscy polscy cyberprzestępcy zostali złapani pod paczkomatem, bankomatem albo bitomatem.
Na forum Cebulka jest temat "lokalizacja kamer w paczkomatach i bankomatach", a gościu który go założył już siedzi.

Załóżmy, że bagiety łapią gościa pod paczkomatem ze świeżo odebraną przesyłką, a w niej skromne ilości tego tamtego.


Zamawianie na
OP: @3dnow:

żeby dowiedzieć się kto Ci to wysłał i skąd zamówiłeś

I co w takiej sytuacji najlepiej zrobić, palić głupa? Bagiety jakimiś idiotami nie są i pokrętne próby wytłumaczenia sytuacji nie przejdą chyba

Komputer, telefon do ekspertyzy.

Czyli najlepiej chyba mieć drugi telefon z kartą na słupa, na którym założymy online wallet, jakiś legitny mail i ewentualnie komunikator. W razie czego telefonu można się pozbyć i tyle.
Czy jednak
W takim razie kolego, który sie tak zna.. podziwiam za taka wiedze, ale mam pytania.. co organy scigania przez te narzedzia moga przetrzepać w telefonie? Nawet potrafia wchodzic w portale spolecznosciowe i trzepac nawet jakies intymne wiadomosci itd? W sensie nawet wchodząc tez w galerie zdjęć itp? Czy maja ograniczone pole? Bo jednak cos takiego wydaje sie byc malo moralne, wiadomo.. Zdarzy się ktoś kto ma swoje nudesy na phone, a nie
OP: > Skoro poświęcili zasoby na czekanie pod paczkomatem to znaczy, że chcą cię wsadzić.

@GrubyTyran: I tutaj właśnie pada pytanie, czy będą oni w ogóle ścigać typowego mireczka za gram proszku? W ogóle to trzeba im w jakiś sposób podpasc, żeby cię mieli na oku, bo tak to twoja przesyłka jest jedną z tysięcy, które przelatują przez te ręce w inposcie. Jedynie co ją może wyróżniać, to jakiś telefon
UzależnionaTowarzyszka:

I tutaj właśnie pada pytanie, czy będą oni w ogóle ścigać typowego mireczka za gram proszku? W ogóle to trzeba im w jakiś sposób podpasc, żeby cię mieli na oku, bo tak to twoja przesyłka jest jedną z tysięcy, które przelatują przez te ręce w inposcie. Jedynie co ją może wyróżniać, to jakiś telefon vendora na niej, czy coś co może być z nim skojarzone i jeśli bagiety mają już
UprzejmyKoń:

I co w takiej sytuacji najlepiej zrobić, palić głupa?


Nie przyznać się do winy i odmówić składania wyjaśnień.

Bagiety jakimiś idiotami nie są i pokrętne próby wytłumaczenia sytuacji nie przejdą chyba


Nie przejdą. Dlatego trzeba odmówić składania wyjaśnień.

Czyli najlepiej chyba mieć drugi telefon z kartą na słupa, na którym założymy online wallet, jakiś legitny mail i ewentualnie komunikator. W razie czego telefonu można się pozbyć i tyle. Czy jednak