Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Pytania czysto teoretyczne, zadane w celach edukacyjnych z zakresu prawa, więc mam nadzieję że przejdzie.

Wiem, że ten temat był przerabiany pewnie nie raz, ale przeleciałem cały tag na mirko i cebulce, i nie widzę niczego konkretnego. Jak macie wiedzę na ten temat, znacie kogoś komu przydarzyła się taka, bądź podobna sytuacja, lub sami graliście w niej główną rolę, podzielcie się proszę przemyśleniami.

Załóżmy, że bagiety łapią gościa pod paczkomatem ze świeżo odebraną przesyłką, a w niej skromne ilości tego tamtego.
Czy mogą takiego człowieka wtedy zmusić do otwarcia paczki w ich obecności? Albo sami to na siłę zrobią?
Jeśli już do tego dojdzie, to czy tłumaczenie, że "jeden facet dał mu dwie dychy za odebranie tej paczki za niego" przejdzie?
A jeśli nie, to czy oprócz zarzutu posiadania mogą mu postawić jakiś inny?
I czy na podstawie zawartości tej paczki mogą oni ewentualnie zarekwirować komputer/telefon w związku z prowadzonym śledztwem?
Jeśli tak, to co jak znajdą na takich urządzeniach ślady po logowaniu się na e-mail, który widnieje również na paczce, krypto wallet z którego została przelana kryptowaluta na market, komunikatory typowe pod ten rodzaj transakcji? Są one tylko poszlakami, czy na podstawie tego mogą dalej drążyć temat?
Czy naoglądałem się za dużo W-11 Wydział Śledczy?
A tak na poważnie, to liczę na konkretną odpowiedź, bo widziałem jeden wpis na tagu, że znajomy Opa poszedł siedzieć za zamawianie rc z chin i trochę plot o tych łapankach pod paczkomatami (nie wiem ile w tym wszystkim jest prawdy). Wasze komentarze pod tym postem rozwieją wszelkie wątpliwości jeszcze niejednemu mireczkowi.
#darkweb #darknet #deepweb #narkotykizawszespoko #tor #cebulka

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #615ac95ca79974000aff5a64
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: LeVentLeCri
Doceń mój czas włożony w projekt i przekaż darowiznę
  • 24
  • Odpowiedz
WiedźmińskaPani: > W takim razie kolego, który sie tak zna.. podziwiam za taka wiedze, ale mam pytania.. co organy scigania przez te narzedzia moga przetrzepać w telefonie? Nawet potrafia wchodzic w portale spolecznosciowe i trzepac nawet jakies intymne wiadomosci itd? W sensie nawet wchodząc tez w galerie zdjęć itp? Czy maja ograniczone pole? Bo jednak cos takiego wydaje sie byc malo moralne, wiadomo.. Zdarzy się ktoś kto ma swoje nudesy na phone, a nie chce by ktos widzial ( ͡° ͜ʖ ͡°) xD

Tak, da się zgrać nawet wiadomości z aplikacji takich jak Signal.

Da się wyczyścić jakos plame na dysku? Na telefonie i kompie? Czy
  • Odpowiedz
towiecmaenter: Nikt nie będzie zasadzał się pod paczkomat, aby złapać odbiorcę grama zioła. Pomyślcie logicznie. Jeżeli policja ma vendora na obserwacji, to będzie łapać go czy klientów?

Jeżeli zamawiasz ilości "na własny użytek" to jeżeli nie jesteś karany, to odmawiaj zeznań i śmiej im się w ryj :)

Jeżeli jesteś karany, to musisz być potulny i wyrazić skruchę.
  • Odpowiedz
OP: @UzależnionaTowarzyszka:

Po tym jak zidentyfikują konto InPost vendora zgrają zdjęcia twarzy wszystkich jego klientów. Dlatego zatrzymanie pod paczkomatem jest tylko jednym z zagrożeń. Nagranie twarzy jest bardziej realnym.


Czyli klienci sami w sobie też są celem? I jeśli udało mi się odebrać paczkę 20 razy, a za 21 wpadłem, to bagiety mogą wyciągnąć brudy, pokazać mi 20 poprzednich nagrań z kamer i postawić mi za to zarzuty również? Poprzednie 20 razy mogłem coś innego (legalnego) zamawiać od tego
  • Odpowiedz
WolnaDziewczyna: > I jeśli udało mi się odebrać paczkę 20 razy, a za 21 wpadłem, to bagiety mogą wyciągnąć brudy, pokazać mi 20 poprzednich nagrań z kamer i postawić mi za to zarzuty również?

Wydaje mi się, że to prawdopodobne.

Najpierw poleciałby przelew monero z giełdy na hot wallet, a dopiero po tym do ostatniej bazy. Tylko zastanawiam się, czy zakładanie jakiegoś legitnego hot walleta przez tora przejdzie, a jak jednak będę musiał założyć hidden wallet stworzony specjalnie pod tora, to czy nie będzie to jakoś podejrzane, że mi właśnie jak mówisz giełda oflaguje jakoś konto. Jeśli tak, to legitny hot wallet z drugiego telefonu wydaje się lepszym rozwiązaniem.
  • Odpowiedz