Wpis z mikrobloga

Hej Mirki. Czy jest jakiś program, który umożliwia bardzo proste modelowanie budynku (plus głównie import obiektów typu łóżko czy szafa) ale także zaprojektowanie instalacji elektrycznej albo wodnej? No i musiałby mieć wbudowany silnik renderujący. Cały widz tkwi w tym, że pewne "proste" zmiany trzeba byłoby dokonywać przy kliencie. Coś jak macie w Leroyu czy innym OBI, że można przyjść, siąść i zaprojektować sobie z pracownikiem kuchnię.

#architektura #architekturawnetrz #projektowaniewnetrz #grafika3d
  • 13
  • Odpowiedz
@WormRider: nie ja będę na tym pracował. Niebawem firma w której pracuję będzie poszukiwała pracownika. Firma duża nie jest, nie mamy działu HR, ogłoszenie raczej będziemy musieli przygotować sami. Dlatego chcę się do tematu przygotować.

Napotkałem już Revita. W nim stworzysz też projekty instalacji i całość potem ładnie wyrenderujesz?
  • Odpowiedz
@MultikontoRumuna: nikt ci tego nie powie, ale w sketchupie wszyscy renderują na silniku Lumion który jest płatny (tak jak i pełna wersja Sketchupa). Revit też działa na Lumionie: https://lumion.com/autodesk-revit.html wiec jakość renderów zależy tylko od Twoich umiejętności. Jeśli to dla firmy, a nie na fuchę, to przyjrzyjcie się Revitowi, który jest jakimś standardem w branży - przynajmniej, jeśli chodzi o konstruktorów, czy ludzi ogólnie po budownictwie. Jak to kosztów wyjdzie to
  • Odpowiedz
@MultikontoRumuna revit z enscape, lumion lub twinmotion jako rendererem, ma to czego potrzebujesz ale nie jest tanie a tym bardziej proste a znalezienie kogoś kto umie w nim archi i wszystkie instalacje i dobre prezentacje i jeszcze chce gadać z klientem..... może być ciężko
  • Odpowiedz