Wpis z mikrobloga

Luna przekroczyła ostatnio ATH, więc zgodnie z obetnicą piszę posta przypominającego o realizacji zysków. Temat tyczy się także innych altów.

Wyobraźmy sobie taką sytuację: wydaje Ci się, że wreszcie trafiłeś na dobrego coina, eksperci z YT polecają, wykopki ładują się po same kullen, widzisz realne zastosowania i gotowy, użyteczny produkt, partnerstwa z rozpoznawalnymi markami na rynku, a co najważniejsze kurs rośnie w doskonałym tempie. Wiesz też, że każdy radzi, żeby trzymać projekty długoterminowo, hodlować, nie próbować trejdować, więc w takim razie może lepiej nie sprzedawać swojego szita, tylko potrzymać go dłużej przez kilka lat?

Jak tu znaleźć odpowiedni balans? Wiesz ile % swojego portfolio altcoinów powinieneś trzymać długoterminowo i nie sprzedawać przed końcem hossy?


Wiecie jaka jest różnica między BTC a szitami? Gdy bańka pęka i zaczyna się bessa, to BTC leci w dół ~80%, a potem po halvingu powoli rośnie, przebija ATH i znowu zaczynamy wzrosty na wszystkim. Jeśli ktoś nie zrealizuje zysków na BTC/po prostu woli hodlować, to spokojnie zostanie wynagrodzony przy kolejnej hossie (jasne,że lepiej sprzedać BTC na samej górce i kupić na samym dołku, tylko potrzeba do tego szklanej kuli). Przy shitcoinach niestety już może nie być tak różowo - spokojnie mogą polecieć w dół praktycznie 99%, a potem już tylko szurać po dnie. Przykładowo:

https://www.wykop.pl/wpis/39610285/jak-mawial-pan-jerzy-urban-niespodzianka-#!$%@?/

Tak, wiem, że to randomowe szity, a nie szity z topki. Jednak uwierzcie mi, że szity z topki mają olbrzymi potencjał do spadków. Przykładowo Luna podczas majowego obsunięcia poleciała w dół ~80%, przez mechanizm palenia Luny i tworzenia UST (i odwrotnie) jest podatna na zmiany kursu całego rynku. Obstawiam jej potencjał do spadku podczas bessy na jakies -95%.

Co w takim razie robić? Jak uniknąć bycia zrektowanym na shitach? Można pomyśleć o strategii realizowania zysków, a nie liczyć, że będę to hodlował do końca świata i na pewno zyskam. Mało jest altcoinów z poprzedniej hossy, które odbiły się cenowo od dna, natomiast dużo jest ludzi, którzy wtedy je kupowali, a teraz czekają aż cena osiągnie ATH, żeby zrzucić bagi (przez co cena też nie będzie rosła, jak w przypadku nowych, hajpowych altów).

To może teraz praktyczny przykład - jak zamierzam realizować zyski na Lunie? Po snapshocie Oriona (soon ( ͡° ͜ʖ ͡°)) wypłacam ze stakingu całą Lunę, bo będzie trwało to 21 dni. Nie mam pojęcia do jakich stawek dojdziemy i nie chcę się zakładać z rynkiem. Raczej preferuję regularną wypłatę co jakiś czas. Obstawiam, że szczyt hossy będzie gdzieś pomiędzy listopadem, a lutym (jak miałbym obstawiać bardziej dokładnie, to wróżę z fusów, że znowu środek grudnia). Oprócz danych onchain (które mogą być zawodne, gdy wszyscy na nie patrzą) będę bardziej obserwował ogólny sentyment rynku, sprawdzał jak duże jest zainteresowaniem krypto i czy już o tym mówią taksówkarze ( ͡° ͜ʖ ͡°). Zamiast szukać idealnego momentu preferuję regularne realizowanie zysków z możliwością przyspieszenia, gdy zacznie się robić gorąco. Chciałbym mniej więcej co 2-3 tygodnie wypłacać 10-20% z całości i zamieniać na UST, które potem wrzucę na Anchor na 20% APR (ryzyka: hack/błąd smartkontraktu, upgrade'owalne smartkontrakty na Terra, oderwanie się pegu UST do $, jeśli ktoś będzie chętny mogę napisać o którymkolwiek coś więcej). Warto zamieniać Lunę za pomocą TerraStation, wtedy jest ona palona, zmniejsza się podaż i kurs rośnie ( ͡° ͜ʖ ͡°).

Jeśli ktoś zamiast czasowo preferuje realizować zyski na podstawie osiągniętych profitów, to też może być spoko (na pewno lepsze niż trzymanie i próba sprzedaży wszystkiego na samej górce) - powiedzmy 300% profitu - wypłacam 10% całości, 500% profitu - wypłacam 20% całości itd.

Nie wierzcie też, że znani ludzie będą trzymać projekty, których teraz są sympatykami w nieskończość. To że teraz mówią, że coś trzymają i chwalą, to nie znaczy, że jutro się tego nie pozbędą. Szanuję tych, którzy mówią o realizacji zysków otwarcie, a nie kitrają się z tym, żebyś dowiedział się o tym po fakcie (przecież mówiłem dokładnie kiedy sprzedać i zrealizować zysk, ale tylko na moim płatnym kursie). Przykłady: Misiurek, który realizuje zyski od momentu, kiedy BTC przekroczył 30k. Mówił o tym podczas bessy, zaplanował poziomy sprzedażowe w oparciu o cenę BTC i co miesiąc realizuje zysk zgodnie z harmonogramem. PanParagraf, mimo zaangażowania w Terra i stworzenia STT, nie ukrywa, że będzie regularnie wypłacał i realizował zyski, jak tylko Luna przekroczy $40. Wolę takie przykłady, niż mnóstwo osób z YT, którzy niby pomrukują, żeby realizować zyski, ale zostawiają bez żadnych konkretów, a potem jak już #!$%@?, to tylko stwierdzą: "przecież mówiłem, żebyście realizowali zyski, co było niejasne?".

#kryptowaluty #luna trochę #bitcoin
CzulyTomasz - Luna przekroczyła ostatnio ATH, więc zgodnie z obetnicą piszę posta prz...

źródło: comment_16333520100Xx15Z7VmuXgibCQxhIfYz.jpg

Pobierz
  • 17
  • Odpowiedz
@blackbird: @CzulyTomasz: Brak realizacji zysków to jest coś co mnie #!$%@?ło już dwukrotnie i chciałbym myśleć że się w końcu nauczyłem, ale dopiero czas i podobna sytuacja pokażą. Najbardziej skrajny mój przypadek to był Nafter, w którym miałem niecałe 5k usd jak był za 3 centy. Poszedł w górę do 21 centów, a ja naiwnie dalej nie sprzedałem bo byłem zbyt chciwy, i w ten oto sposób zamiast sprzedać za
  • Odpowiedz
Czytałem o gościu który w Marcu kupił Dogecoina za 200k usd jak Dogecoin był po 5 centów. Coin poszedł do 70 centów a ten typ dalej tego nie spieniężył.


@UrbanHorn: Xd to ten typ z filmiku. Cały czas czekał na 1 usd. Jak wszyscy.
Corona_Beerus - > Czytałem o gościu który w Marcu kupił Dogecoina za 200k usd jak Dog...
  • Odpowiedz
@925fomo: Jeśli chodzi o Misiurka, to masz na jego blogu artykuł z grudnia 2019, gdzie określił poziomy kupna i sprzedaży: https://www.zrozumiecbitcoina.pl/2019/12/28/jak-madrze-inwestowac-w-bitcoina-i-krypto/#Planowanie_sprzedazy
Możesz zobaczyć na jego aktualne raporty z portfela, gdzie regularnie sprzedaje od poziomu BTC $30k.

Jeśli chodzi o PanaParagrafa, to nie znajdę tego na szybko. Kojarzę tylko, że to była Terra Środa, na kanale Misiurka: https://www.youtube.com/c/PiotrMisiurek-ZrozumiecBitcoina
  • Odpowiedz
@buszmen007: możesz zobaczyć przykładowe filmy z okresu pęknięcia poprzedniej bańki, gdzie jeszcze ludzie wierzyli, że to tylko korekta:

https://www.wykop.pl/wpis/60679103/grudzien-2017-pekniecie-banki-na-btc-teraz-jest-do/
https://www.wykop.pl/wpis/60566697/zczajcie-jak-youtuberzy-reagowali-jak-zaczela-sie-/

Zwróć uwagę, jakie szity wtedy panowały u góry marketcapu i ile z nich ostało się do dziś w czołówce (raczej niewiele).
  • Odpowiedz
W moim przypadku miałem już tak, że jak target został osiągnięty, to ciągle nie sprzedawałem przez przesuwanie tzw. Goal-posts przez chciwość.


@UrbanHorn: Zakładałeś stoplosa? Może być tak że cena leci tak gwałtownie że stoplos nie odpali?
  • Odpowiedz