Wpis z mikrobloga

Kupilibyście c5 I fl z silnikiem 2.0hdi co ma już nalatane ponad 400k km? auto ponoć jakąś tam historie serwisowania posiada. Warto się w to pchać czy to już przebieg który ktroy będzie mi generował duże koszty?

#motoryzacja
#samochody #citroen
  • 9
czy to już przebieg który ktroy będzie mi generował duże koszty?

@ImeNs: 150 000km to już przebieg, który generuje duże koszty w każdym aucie 10 lat+. Także w takich autach przebieg nie ma żadnego znaczenia jeśli było jakoś serwisowane.
@bigger: wiem że lepiej ogarniasz rynek samochodowy niż ja (bo to twoja praca poniekąd), to może wiesz jaka jest teraz wartość realna takich aut? Szukam czegoś mocno ekonomicznego na trasy autostradowe. Za jak najmniejsze pieniądze. Powiedzmy do 8k. Moje aktualne auta są zbyt paliwożerne, dlatego wyjątkowo szukam oszczędnego diesla. Dlatego mi między innymi c5 wpadły w oko
@ImeNs: Uwazam, ze to bardzo dobry wybor. Akurat najwiecej mialem doczynienia z 2.0 z lpg, ale HDIki miewam regularnie. Rzadko kiedy sa z nimi jakiekolwiek problemy w porownani z konkrencja.

Co do wyceny to nie pomoge bez ogldzin, ale to sa auta trudne i ciezkie w sprzedazy. Za 8k to juz spokojnie bardzo fajnego polifta. Bardziej zgruzowane (ale wciaz sprawne) mozesz spokojnie w okolicach 3-4k wyrwac.

Wiec sporo oszczednosci zostaje.

do
@bigger: o innych autach też mysalem (czytaj passat, audi a3 8l/a4b5) bo to popularne auta. Ale cytryna mnie zawieszeniem hydro urzekła. A kiedy miałbym tego wynalazku zakosztować jak nie teraz ( ͡º ͜ʖ͡º)

E klasę miałem kiedyś, tzn w211. Wiem że tu miałeś na myśli w210. I to było świetne auto. O starym okularu nie myslalem, bo bałem się rdzy. Ale może by było dobrze też
@ImeNs: Ja Citroena C5 kupilem przez przypadek troche. Poprostu sie trafil w dobrej kasie.

Przez kilka lat bardzo intensywnej eksploatacji (rekord to prawie 90kkm w rok nie beda kierowca) nic sie w nim powaznie nie popsulo. Usterki byly przewidywalne, powtarzalne i latwe i tanie do usuniecia.

Bylem z tego auta niesamowicie zadowolony. Wrecz powtarzam ze niewiele aut mialem tak zajebistych jak on. Jedenym z lepszych bylo wlasnie w211 z 2.7 cdi.