Wpis z mikrobloga

#monitory #komputery
Ktoś jest mi w stanie wytłumaczyć dlaczego różnica w cenie monitora 34 a 38 cali jest tak kolosalna. 34 cali kupię spokojnie za 2 tysiące (często dużo mniej), a 38 cali to minimum 5 tysięcy czyli cena ponad 2 razy większa. Planuję kupić 1 duży monitor zamiast 2 mniejszych i 34 cali wydaje mi się trochę za mały, ale ceny monitorów 38 cali są astronomiczne
  • 10
Ktoś jest mi w stanie wytłumaczyć dlaczego różnica w cenie monitora 34 a 38 cali jest tak kolosalna


@Patres: a po co. Jest bo jest, trudnosc produkcji, skala produkcji, wiecej materialow, logistyka i masz
@Norskee No nie bardzo praktycznie wszystko co napisałeś: 49 cali potrzebuje więcej materiałów, na pewno więcej zabawy z logistyką (to już są potężne pudełka) i podejrzewam że takie duże monitory są też mniej popularne a cena tych 49 cali jest bardzo zbliżona do 38 cali. Więc nie rozumiem dlaczego jest tak gigantyczny skok cenowy pomiędzy 34 cali a 38 cali
Gdyby Twoje argumenty miały sens to ceny monitorów 49 cali byłyby jeszcze
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
no nie bardzo, bo np. monitory 49 są praktycznie w tej samej cenie co 38 cali

@Patres: prawda, miałem ci pisać bierz lg 4k 42" - wyjdzie taniej ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Patres: Może być tak że z jednej tafli mniej zostaje odpadu jak wycina się 34 niż 38, podobnie jest z telewizorami, 55 obecnie jest najpopularniejsze bo jak wytniesz 6x55" to marnujesz najmniej materiału, w przypadku linii produkcyjnej 10 generacji najlepiej będzie wychodziło 65"