Wpis z mikrobloga

#bekazlewactwa #pizza #jedzenie Te lewackie "neapolitańskie" pizze to jest jakiś dramat.
- Oszczędzają na składnikach
- mało sera, grube brzegi
- 2x drożej niż normalna tradycyjna pizza
- brak sosów
ale lewacy się cieszą bo mają hipsterską pizzę. Pizzeria też się cieszy bo 2x drożej sprzedane i 2x mniejsze koszty na składniki
jarzynka - #bekazlewactwa #pizza #jedzenie Te lewackie "neapolitańskie" pizze to jest...

źródło: comment_16331863940M4MOJfnT0onaB6RVaxkNn.jpg

Pobierz
  • 55
wyobrażacie sobie powiedzieć normalnym znajomym: "hej, wchodzę sobie na wykop.pl, taka stronka gdzie ludzie uważają, że pizza neapolitańska jest lewacka"


W sumie to sobie wyobrażam, ale nie wyobrażam sobie brać wszystkiego na poważnie, a w szczególności na wykopie.
- mało sera, grube brzegi


@jarzynka: wiem, że to marna zarzudka, ale brzegi w Napoletanie nie są grube - one są cieniutkie, tylko puste w środku i wyrośnięte.
Jak można jeść jakąkolwiek pizze z sosem xD sos tylko do rantów


@tojamatteusz: jak ta polska "pizza" smakuje jak gówno posypane najtańszym żółtym serem to jedyny sposób żeby to zjeść to #!$%@?ć "czostkowego" i keczupu. Na co komu pyszne, chrupiące z zewnątrz i mięciusie w środku brzegi neapolitany maczane w oliwie? p0lak ma się #!$%@?ć a potem śmierdzieć czosnkiem, taki obraz ich xD
@jarzynka: być może to zarzutka, ale być może nie, bo jak miałem 14 lat czy coś to też jadłem gówno i byłem zadowolony. Człowiek lubił głównie słodycze o smaku cukru i takie właśnie fast-foody jak pizza typu "ważne że dużo składników". Piło się napoje o składzie niemal identycznym co woda z mopa po myciu podłogi na hali w Kombinacie Zakładów Przemysłowo-Chemicznych w twoim mieście powiatowym. Nie chcę zabrzmieć jak boomer, ale
@jarzynka: I po tej polskiej pizzy to od razu można się wyrzygać, nie czuć żadnego smaku wyraziście, najtańszy, ohydny ser - #!$%@? go tyle, że wszystko pływa, #!$%@? ciasto i generalnie to można to nazwać gównem na cieście. Nic nigdy nie zastąpi dobrej włoskiej pizzy, na cieńkim cieście z kilkoma kawałkami składników, mozarrelką i bazylią - bo to ma #!$%@? dobrze smakować, a nie masz tym się #!$%@?ć jak wieprz. Ale