Wpis z mikrobloga

Cześć rowerowe mirki. Rozglądam się za urządzeniem lub aplikacją, która zasugeruje fajną trasy rowerowe w mojej okolicy (chociażby utworzone przez użytkowników).

Korzystam z Komoot i sam je tworzę na bazie POI, co jest czasochłonne i nie zawsze zdaje egzamin. Strava ma już gotowe trasy, ale aby z nich skorzystać- trzeba posmarować (co nie jest w sumie dużym problemem, ale nie wiem, czy jest warta tych pieniędzy). Chciałbym żeby aplikacja dobrze wskazywała, że dana trasa jest trasą w lesie, a tamta trasa to ścieżka rowerowa na ruchliwej okolicy. Stąd nawigacja google odpada, bo idzie po najniższej linii oporu (popularne trasy rowerowe wzdłuż ulicy), natomiast poszukuje czegoś, co zasugeruje mi fajne, leśne dukty. Zastanawiałem się nad wykupieniem dostępu do stravy oraz nad zakupem garmina edge 530/830. Rozumiem, że strava 'widzi' więcej ścieżek niż nawigacja google, tak samo jak nawigacja w garminach, tak? Będę wdzięczny za sugestie.
#garmin #rower
  • 4
@Papilon:
Wypróbuj Traseo. Tu np. wyszukiwanie tras do 50 km koło Bydgoszczy dla roweru górskiego: https://www.traseo.pl/trasy/query/Bydgoszcz/kategoria/rower-gorski/distance_to/50

Z kolei apka i strona Mapy.cz potrafią wygenerować automatycznie trasę dla roweru o zadanej długości i startującą w zadanym punkcie. Robimy prawoklik na mapie i wybieramy opcję Wycieczka po okolicy. Z tego co widzę automat stara się poprowadzić trasę drogami o dobrej nawierzchni (unika ścieżek nadających się tylko dla pieszych) ale potrafi też wrzucić
@faxepl: Dzięki za świetną poradę, mapy.cz to prawdziwy strzał w dychę, świetną trasę sprawdziłem w ostatni weekend :). I jak najbardziej miałem na myśli linię najmniejszego oporu ( )