Wpis z mikrobloga

Drogie motomirki w tę środę we Wrocławiu został mi zatrzymany dowód rejestracyjny samochodu. Wpisanym do rejestru powodem zatrzymania był "Różnorodny bieżnik opon przedniej i tylnej osi", czyli ni mniej ni więcej jak to, że przy zmianie opon zamontowałem je na skos. (zamiast opony tych samych marek mieć na tej samej osi) No i to był mój błąd, moje niedopatrzenie i temu nie zaprzeczam. Jako że sezon zimowy nadchodzi, to po tym wydarzeniu wymieniłem opony na nowe. Jednakże po udaniu się do stacji diagnostycznej okazało się, że do Cepiku rodzaj wykroczenia jaki został wpisany to "Zagrożenie Bezpieczeństwa Ruchu", co oznacza, że aby odzyskać dowód, muszę robić cały przegląd powypadkowy (co jest dodatkowo uciążliwe, bo mam samochód z LPG). Wg diagnosty jeśli policjantom faktycznie nie podobały się tylko opony (a tak właśnie było), to powinni byli wpisać "Zagrożenie Organizacji Ruchu" dzięki czemu aby odzyskać dowód mógłbym po prostu zrobić przeglądu opon za 21zł.

Co z tym fantem zrobić waszym zdaniem? Nie ulega wątpliwości, że dałem ciała z oponami i należało to poprawić, ale żeby od razu cały przegląd powypadkowy??? Jeździć cały czas bez dowodu nie zamierzam. Czy może więc objeżdżać stacje diagnostyczne z nadzieją, że się ktoś nie zorientuje że to ten "gorszy" paragraf? Albo może odwoływać się do policjanta, który mnie zatrzymywał i liczyć że poprawi paragraf?
Z góry dziękuję za wszelką pomoc i sugestie :)

#samochody #policja #prawo #motoryzacja
  • 5
Zagrożenie Bezpieczeństwa Ruchu


@Thordvalsson2: W przypadku wadliwych opon to jest jedyny powód zatrzymania dowodu rejestracyjnego z obligatoryjnym zakazem dalszej jazdy. Nie rodzaj wykroczenia, a powód zatrzymania. Różne opony na jednej osi (zwłaszcza o różnym stanie zużycia) to jest naprawdę poważne zagrożenie w przypadku nagłego hamowania, jazdy po mokrej nawierzchni.
@Thordvalsson2: zagrozenie bezpieczenstwa (w tym przypadku w stu procentach zasadne) to obligatoryjny zakaz dalszej jazdy. tylko dzieki uprzejmosci policjantow nie pojechales do domu na lawecie a teraz bedziesz szukac i kombinowac zrob przeglad zaplac i uwazaj na przyszlosc