Wpis z mikrobloga

Byliśmy przed dwudziestką gdy ogrywaliśmy ją w pierwszych klasach szkoły średniej. Dziś jesteśmy przed czterdziestką i na koncie #battlenet statusy aktywności znowu zaświeciły na zielono.
Diablo II: Resurrected - ależ to świetnie zremasterowali!
W dowolnym miejscu gry można przełączyć się na stary silnik [G].

#diablo2 #diablo2resurrected #diablo #blizzard #gry
Pobierz Notatnik-programisty - Byliśmy przed dwudziestką gdy ogrywaliśmy ją w pierwszych klas...
źródło: comment_1633094817KHi97dx6qcBXgOmmgJRtLJ.jpg
  • 63
który to remaster a który to stary z tego screena?


@Leszek86: OP wrzucił dwa screeny, pierwszy pochodzi z nakładki graficznej remastera, a drugi z "classic mode" tegoż. Ja natomiast wrzuciłem screena z oryginalnego Diablo 2, który wygląda gorzej od nakładki (co zrozumiałe, wszak dzieli je ponad 20 lat xD), ale o wiele lepiej od tzw. wersji klasycznej dostępnej w remasterze. Studnia jest wspólnym elementem obu screenów, można sobie porównać.
@PaniFral: zle sie zrozumielismy. wala mnie oficjalne serwery ;) kwestia czasu az wysypie sie tam tona botow ;)

@Psychopathy_Red: jesli by silnik zostal dalej taki sam to nie dalby rady z wieloma rzeczami. zaczynajac od glupiego desynca(działa na remasterze?), skipy frw, konczac na cudzie meteor+ bonewall, ktory potrafil cale serwery wywalac xD
kolejnej kwestii, ze jakby silnik zostal ten sam, to masz troche skomplikowanego injecta i hackerzy robia cuda. silnik
@Tenczlowiektutaj: nie wierzę że nie ma czitów skoro zmienili tylko wygląd gry,a powiem więcej zobacz ceny przedmiotów na allegro ;) Nawet jak nie ma jeszcze botów to będą i to szybciutko, bo podstawy już napisane są ze starych
@Psychopathy_Red: No chyba nie. Lepiej doczytaj, co sam wysłałeś. Tak, to nie remake - nie przebudowano gry, nie zmieniono mechanik i całego "core" Diablo 2. Ale nowy silnik, zdolny renderować 3D, jest jak najbardziej.

What's new in the remaster?

3D graphics and Dolby 7.1: A whole new graphical engine which Blizzard takes pains to point out uses "physically based rendering" and entirely new animations, models and textures, and visual effects. Basically,
@SuchaSosna: akurat maphack to by się przydał, a najlepiej mógł po prostu blizzard odkryte mapy dać jak w innych hacknslashach, bo latanie na ślepo w endgame jedynie irytuje. Żadna przyjemność, a tylko tracenie kupę czasu tak jak np. napisałeś w baalrunach
No chyba nie. Lepiej doczytaj, co sam wysłałeś. Tak, to nie remake - nie przebudowano gry, nie zmieniono mechanik i całego "core" Diablo 2. Ale nowy silnik, zdolny renderować 3D, jest jak najbardziej.


@SuchaSosna: Ale wiesz, że w tym przypadku silnik gry i silnik graficzny to dwie różne rzeczy? Napisałeś wcześniej o "przepisaniu całej gry na nowy silnik", co jest wierutną bzdurą. Prawdą jest natomiast, że wykorzystano nowy silnik graficzny, który
Jest w pyte, ani chwili nie czekałem :)
Dzisiaj Diablo na Hellu zabity, jutro Baal czeka i lecimy druga postać na MF.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Psychopathy_Red: a ja dalej twierdzę że silnik gry musial zostać przebudowany. Weź sobie kolegę necromante niech zaspami caly ekran bonewallem. Daj mu hosta i zacznij meteorem rzucac w te bonewalle. Jak was z gry nie wywali, nie zacznie lagowac, zanikac elementy otoczenia. To jest wyrazna odpowiedz, że cos w silniku bylo robione
@fiman: To nie jest tylko remaster. To przepisana cała gra na nowy silnik, cała grafika zrobiona od nowa pixel po pixelu, a do tego perfekcyjnie odwzorowana. Patrząc na to w ten sposób - to gra całkiem nowa.

A już pomijając to - za marne 40 euro daje tyle frajdy, co za dawnych lat, jakby człowiek spotkał się z dawno niewidzianym przyjacielem. Warta każdego centa. Polecam.

Amen.

Ja w D2 to grałem
@Kubas82 przeportowanie na nowy silnik graficzny to nie to samo co pisanie nowej gry i żadne zaklinanie rzeczywistości tego nie zmieni, a Blizzard kasuje jak za nową produkcję AAA Tak jak już mówiłem, Blizzard żeruje na sentymencie starych gracz, sam nawet to przyznajesz w swojej wypowiedzi. Dla mnie to jest nie etyczne strzyżenie i dlatego nie kupię remastera za tą cene
@jzs44: Kod sieciowy z pewnością został usprawniony i pomniejsze zmiany w silniku były (w końcu zmiany QoL skądś się wzięły), ja jedynie prostuję fake newsa o przepisaniu całej gry na nowy silnik, bo to najzwyczajniej w świecie kłamstwo
@Psychopathy_Red: ok, masz racje. acz mowimy o kompletnie innych rzeczach. ty mowisz o QoL ktore o wiele bardziej zaawansowane juz dawno sie pojawily na 3-4 poteznych pirackich/prywatnych serwerach. ja mowie zas o przepelnieniu bufora, kwestii teleportowania sie postaci z bugiem str/frw, tego ze kilka meteorow potrafi #!$%@? gre. a to nie sa kosmetyczne drobnostki, bo gdyby tak bylo to juz dawno modderzy by to zalatali.
takze prawda lezy po srodku.
Dobrego
@Kubas82 przeportowanie na nowy silnik graficzny to nie to samo co pisanie nowej gry i żadne zaklinanie rzeczywistości tego nie zmieni, a Blizzard kasuje jak za nową produkcję AAA Tak jak już mówiłem, Blizzard żeruje na sentymencie starych gracz, sam nawet to przyznajesz w swojej wypowiedzi. Dla mnie to jest nie etyczne strzyżenie i dlatego nie kupię remastera za tą cene


Ale zrozum że Ja gościu tuż przed 40-stką nagle siada do