Wpis z mikrobloga

W 1985 roku bracia Zielińscy z Żyrakowa koło Dębicy, piętnastoletni Adam i dwunastoletni Krzysztof, ukryci pod samochodem ciężarowym przedostali się do Szwecji.

Na to Wykopki:

Bohaterowie
Uciekli z komunistycznego piekła..
To takie wzruszające..

Polska Służba graniczna przy biaruskiej granicy znajduje rodzinę z dziećmi

Wykopki:

Nielegalne przekroczenie granicy!!! NIE-LE-GAL-NE
Ciapate przyjechało. Napewno zaraz wysadzą się w powietrze
Zgwałcą nam krowy
Socjal. Socjal ich tylko i interesuje!
Co to za rodzice jak som w lesie z dziećmi, co?
Może zanim zamarzną zatrują się grzybami.. hehe
Brudasy! Pewno i zawszeni

#bekazprawakow #bekazpis #neuropa #uchodzcy #bekazpodludzi
Pobierz robert5502 - >W 1985 roku bracia Zielińscy z Żyrakowa koło Dębicy, piętnastoletni Ada...
źródło: comment_16330836196Tw90Yf857DclfIdHHakTE.jpg
  • 44
@robert5502: sorry koleś ale sami zasłużyli sobie na taką renomę. Wychyliłes głowę gdzies poza Polskę? Bo ja już w paru miejscach byłem i uwierz mi nic przyjemnego jak masz całe dzielnice imigrantów i nie możesz sobie spokojnie przejść. Trudna decyzja bo z jednej strony trzeba im pomóc a z drugiej nie chcemy żeby zjeżdzali się tysiącami i zrobiła się powtórka z Europy zachodniej w okolicach 2014 / 2015? roku.
@robert5502: oni uciekli do kraju graniczącego z Polską a nie na drugi koniec świata. Ci wszyscy ludzie z Iraku, Afganistanu powinni zostać w najbliższym bezpiecznym kraju a nie sobie wybierać gdzie chcą. Jeżeli PiS wprowadzi dyktaturę i będą mnie prześladować to ucieknę do Niemiec, Ukrainy itd. ale nie wsiądę do samolotu polecę do Meksyku i przez zieloną granicę do USA bo takie mam marzenie i chce nowego lepszego życia
@robert5502: Bez sensu trochę porównanie. Jak oglądałem Ucieczke z Alcatraz to też kibicowałem więźniom mimo że w realnym życiu raczej bym wolał żeby zostali za kratami.
Poza tym no cóż, strażnicy gdyby ich znalezli pod tym tirem to też by pewnie zapakowali im kopa i wysłali z powrotem.
@Andreth:

Polaka? W latach 80-tych? Dawaj przykład.


PRL nie miał granicy z niesowieckimi krajami więc takie rzeczy już nie mogły się zdarzać. Ale już jeśli Polak chciałby uciec za Żelazną Kurtynę to mógłby oberwać kulkę.
@robert5502: A kto powiedział, że mamy oceniać te dwie sytuacje pod tym samym kątem? Przecież ucieczka tych dwóch dzieciaków była w porządku z polskiego punktu widzenia i tak samo niewpuszczanie nielegalnych imigrantów także jest w porządku z polskiego punktu widzenia. Pewnie powiesz, że to hipokryzja - no to co z tego? Musimy dbać o swój interes.