Wpis z mikrobloga

  • 225
@Mirek007 ja bym na takie futryny nie zakładał, najczęściej trzyma się to na piance montażowej i zatrzaskach, jeśli otwór na drzwi był trochę większy niż futryna to mogą się rozejść. Za niecałą 100 na necie znajdziesz fajne drążki wielofunkcyjne montowane do ściany na kołkach, dużo lepszy wybór a montaż bardzo prosty.
@Mirek007: Ja napisałem w odniesieniu do tego powyższego zdjęcia ramy montowanej do ściany, natomiast żadna futryna nie jest dostosowana do stosowania jakichkolwiek drążków. Można by ewentulanie na własne ryzyko (żaden producent futryn zakładam się na to nie zgodzi) mocną futrynę zamiast piankować zamocować na klej (zaprawę murarską) i wtedy taki drążek miałby szansę zadziałać.
@Mirek007: Ściągnij ten drążek, zdejmij te maskownice (od strony przeciwnej do drzwi jest tylko na wcisk), wrzuć między futrynę a ścianę jakieś kliny, tak żeby było sztywno, dowal piany (to już możesz robić z drążkiem dla pewności), wtedy jest szansa że będzie trzymać. Znając "fachowców" to tam jest tylko pianka i to nie 100%, tylko cienkie paski co 30-40cm.
@Mirek007: na miejscach łączeń belek pionowych z poziomą (górną) od strony przestrzeni gdzie się piankuje. Generalnie bez demontazu ościeżnicy tego nie zobaczysz.
W moich drzwiach belki łączone były na dwa wkręty plus ten łącznik i to była niezła gimnastyka, bo te belki się rozjeżdzały przy ustawianiu (może dlatego że tanie drzwi kupiłem ( ͡° ͜ʖ ͡°))
Na zdjęciu poniżej masz jak to wygląda
wierchel - @Mirek007: na miejscach łączeń belek pionowych z poziomą (górną) od strony...

źródło: comment_1633070058wBaNrnDLBO0gXWcX0EqIkL.jpg

Pobierz