Wpis z mikrobloga

Mam pytanie:
Zaczynam pracę w nowej firmie od jutra. Miejsce pracy(w umowie) mam jako Warszawa, ale jest wymagane, żebym pojechał do HR do miasta, gdzie firma ma swoją główną siedzibę, oraz żebym spędził tam 2-3 tygodnie na przyuczeniu. Miasto znajduje się około 110km od mojego miejsca zamieszkania. Nie otrzymałem informacji, czy zostanie mi tam przygotwany pokój czy coś na ten czas. Słyszałem od HR, że "ludzie normalnie z Warszawy dojeżdżają pociągami". Tylko ode mnie nie ma za bardzo jak, podróż w jedną stronę samochodem to prawie 2 godziny, a w drugą i ze 3, bo korki.
Czy w tym przypadku należy mi się kilometrówka i jest to uznane za podróż służbową?
#prawo #prawopracy #kiciochpyta #praca
  • 8
@SzlachcicPolny w umowie miejsce pracy to Warszawa. Nie dostaniesz pokoju czy kasy za dojazd. Możesz jedynie zaznaczyć, że pracujesz poza miejscem zamieszkania za co są jakieś ulgi podatkowe
@Fantastyka: To wszystko trochę na szybko leci(praktycznie na dniach mnie przyjeli, bo koncze prace dzisiaj i jutro u nich zaczynam) i może dlatego taki #!$%@?. Ogólnie mówili mi podczas rozmowy, że na 2-3 tygodnie będę musiał pojechać tam w celu wdrożenia, zobaczenia jak działa firma od podstaw. Ja to zrozumiałem, że tam jadę i oni mi mieszkanie/pokoj/hotel ogarniają na ten czas. Oni wspomnieli teraz o dojazdach i HRówka sprawdzi czy mieszkanie