Wpis z mikrobloga

Kurde mam 2 auta i latają po stałych kółkach. Ogólnie jest spoko, ale 0 z nimi roboty i zaraz zdechnę z nudów, co tu robić? Mam timo i transa i pomyślałem, żeby sobie poprzepisywać z symbolicznymi marżami (nie tfu kupować w ciemno) w celu pozyskania jakichś stałych klientów - jak dokupię aut to się przydadzą, co o tym sądzicie? Choć z tego co widzę to brakuje aut w cholerę (platformy)
#transport #spedycja #logistyka #bekaztransa
  • 17
  • Odpowiedz
@smway:

1) Ryzyko, że ci nie zapłacą
2) Ryzyko, że tir się spóźni na załadunek i masz #!$%@?
3) Luka VATowska - z zagranicy dostaniesz fracht bez VATu, a polskiemu przewoźnikowi zapłacisz z VATem. Musiałbyś sprzedawać wyłącznie nie-polskim firmom żeby nie być darmowym kredytodawcą dla urzędu skarbowego.
4) Ryzyko kradzieży towaru
  • Odpowiedz
@PfefferWerfer: 1. Racja
2. Niby tak, ale wszędzie tak jest
3. To co? Vat odliczam, bo faktura od przewoźnika to mój koszt i VAT odliczam, poza tym mam na koncie nadwyżkę vat, a płace MPP
4. xD
  • Odpowiedz
@smway: podziałaj na giełdzie jakiś czas to odechce Ci żyć pewnego dnia

Szanuj spokój i 'nudę' w transporcie, bo nigdy nie wiesz kiedy zacznie być ciekawie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@oskrz: niby tak, ale obecnego głównego klienta poznałem na giełdzie, czasami sprzedaję też jego ładunki jak ma za dużo roboty na moje możliwości. ale teraz czuję, że stoję w miejscu

działając w pojedynkę, bez marketingu etc ciężko o klientów, a chcę się skupić stricte na naczepach, które sam mam raczej
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@smway: o tym vacie to jeszcze nie masz pojęcia widzę. To jest główny problem przepisywaczy bez 100/200k euro na koncie na Obrót.
Wiesz że przy marży niższej niż 23% będziesz miał ujemny bieżący cash flow?

I na 10 ładunków przepisanych, przy 7 ktoś uprzejmie wyśle info do spedycji z Timo że przepisujesz ich ładunek?
  • Odpowiedz
@xspeditor: wiem, ze Niemiec zapłaci mi netto bo to nabycie wewnątrzwspólnotowe, a ja płacę brutto, ale co z tego jak zapłacę mpp, mam na koncie vat kase, a i tak go odliczam wrzucając fakturę od polskiego przewoźnika w koszt, a vat i tak bym miał do zapłaty przez swoje auta. Coś #!$%@?łem?
Większość pewnie ma w dupie, że przepisane jak znajdę im auto, ale tutaj fakt - każdy inaczej do
  • Odpowiedz