Wpis z mikrobloga

#prawo #spadek #prawnikadajcie Sprawa jest taka. Jakis czas temu zmarla moja ciotka ( zona mojego wujka od strony mamy), wujek nie zyje, jej dzieci i rodzina od strony meza (czyli jego bracia i siostry) odrzucili spadek i podobno teraz ich dzieci dostaly pismo ze tamci odrzucili spadek. I teraz pytanie czy ten spadek przechodzi tez na mnie? Pokrewienstwo jednak dosc dalekie, bo ona byla zona brata mojej mamy... czyli nie rodzina w sumie... Spadkiem jest podobno jakis kredyt, czyli dlug, i teraz sie martwie bo nie wiem zbytnio co robic. Nie wiem tez czy dostalem jakies pismo, bo nie mieszkam pod adresem zameldowania i przegapiam czesto awiza, wiem tylko tyle ze moje kuzynostwo dostalo wszyscy pisma ze ich rodzice poodrzucali spadek, ale nic wiecej ponoc tam nie jest napisane, czyli mozna smialo zalozyc ze ja tez takie pismo dostalem. Co mam teraz robic? Oni podobno takie pismo dostali w lipcu, jest pazdziernik. Dodam ze ich rodzice odrzucili spadek juz wczesniej, w grudniu tamtego roku, ja nic o tym nie wiedzialem, bo moja mama nie zyje, wiec pytanie tez takie czy to juz wtedy moglo przejsc automatycznie na mnie i jest taka opcja ze sprawa sie przedawnila i juz mam pozamiatane? Tylko prosze o powazne odpowiedzi ;)
  • 4
@Perlo: Powiem Ci jedno co mi przychodzi na myśl: Idź do radcy prawnego/prawnika, a nie się ludków na necie pytasz. Tutaj każdy może Ci naopowiadać pierdół i później będziesz miał problemy. Nie warto żałować tych paru groszy w tak ważnej sprawie.