Wpis z mikrobloga

@przemadrzalykuczwykopu: a gdzie chcesz tym jeździć?
to jest 3 cylindrowa jednostka, w manualu zaskakująco fajnie się to zbiera do tych powiedzmy 100 km/h. Na miasto w zupełności starczy, ale w mieście nie poszalejesz...
  • Odpowiedz
@przemadrzalykuczwykopu: tego nie wiem, ale jeśli chcesz brać nowkę, to nie sluchaj producenta, i zmieniaj olej 2x czesciej niz oni podają, a jak szukasz używki, to warto by znaleźc taką o którą ktoś dbał, a nie jeżdził 30k km na jednym oleju...
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@przemadrzalykuczwykopu: silnik jeden z najlepszych, przynajmniej dorównuje fordowskiemu ecoboostowi, a sam bym powiedział że nawet jeszcze lepiej się trzyma, pochodna 1.0 mpi którego katują na naukach jazdy i dowozach żarcia
ale sparowany z dsg to nie wiem jak się będzie zachowywał, tam raczej będzie skrzynia z suchymi sprzęgłami a te są dość średnie zarówno pod kątem trwałości jak i działania
  • Odpowiedz
@przemadrzalykuczwykopu: Miałem przez tydzień Golfa 7 (właśnie 1.0 z DSG) jako zastępczy. Jeździł całkiem fajnie, nawet na autostradzie czy ekspresówce było znośnie. DSG jak DSG, różnic w działaniu pomiędzy 1.0 i 1.5 nie zauważyłem
  • Odpowiedz
@przemadrzalykuczwykopu: Jak takie małe silniki to szedł bym w fordowskie 1.0 ecoboost.. sprawdziły się i są wytrzymałe. Tylko wiadomo dogłębnie wybadać jak było dbane, tam mokry pasek rozrządu jest o ile mnie pamięc nie myli, więc jak ktoś olewał wymianę oleju itp to może narobić syfu.
  • Odpowiedz
@przemadrzalykuczwykopu: problem obecnych DSG są normy emisji przez co nawet taki 1.0 Ci trzyma na 1500obr albo i mniej, strasznie to #!$%@?ące jest, lekko dajesz gazu to nie redukuje tylko trzęsie budą i silnik płacze a dasz mocniej to od razu redukcja i wyrywa w przód. Trzeba by zrobić softa skrzyni albo jeździć w trybie sport ciągle. Tak poza tym to dynamiczny motor całkiem jak na swoją pojemność, zaskakujące dobrze jedzie.
  • Odpowiedz