Wpis z mikrobloga

Hej #niebieskiepaski!
Dzień chłopaka to idealny moment żeby obdarować Mirków dlatego robię #rozdajo dla dwóch osób.
Pierwsza wylosowana osoba dostanie unikalny brelok ze zdjęcia, zaś druga wylosowana osoba może wybrać co tylko chce do kwoty 100zł z mojego sklepu z rękodziełem.
Wszystko u mnie może być brelokiem, więc nie sugerujcie się zdjęciami - to nie jest tak, że mam tylko wisiorki :)
Losowanie dzisiaj w nocy, zielonki out, różowe przykro mi ale Wy też. Losowanie miało być 31 września ale okazało się, że jestem geniuszem który nie umie w kalendarz ¯\_(ツ)_/¯

Dla reszty (czyli dla ponad 800.000 ludzi! #pdk xD) mam kupon -20% "dzień chłopaka" do wykorzystania na mojej stronie www.bido.com.pl do końca tygodnia. Jeśli zamawiającym będzie facet, dostanie ode mnie z automatu mały świecący gratis do paczki. Jeśli zaś będzie zamawiać kobieta, proszę dopisać w wiadomości do sprzedawcy "prezent dla chłopaka" i gratis też dorzucę. Ale kod jest dla wszystkich, oni tego nawet nie sprawdzają jakby co.

Tym razem nie będę się rozpisywać tutaj tylko w komentarzu, w końcu to #rozdajo więc i tak większość będzie plusować dla plusowania, nie oszukujmy się ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Wszystkiego co pyszne, dobre i wspaniałe niebiescy! (σ ͜ʖσ)

#rozkminkrzaka #rekodzielo
bkwas - Hej #niebieskiepaski! 
Dzień chłopaka to idealny moment żeby obdarować Mirkó...

źródło: comment_1633002430et94QEGnH0nySw0e7YLH1e.jpg

Pobierz
  • 57
A ja świętuję ten dzień skończeniem czegoś, co myślałem że będzie dla mnie głównym zajęciem: TRYT!

Udało mi się uratować ostatnią fiolkę z innego projektu i na zdjęciu widzicie efekty.
To niebieskie maleństwo świeci samo z siebie przez ponad 10 lat na zasadzie rozpadu najcięższego izotopu wodoru, czyli właśnie trytu. Obrazowo tłumacząc skubaniec działa dość podobnie jak... Jarzeniówka.
Ścianki małej fiolki są pokryte substancją luminoforową, która przy kontakcie z rozpadającym się
bkwas - A ja świętuję ten dzień skończeniem czegoś, co myślałem że będzie dla mnie gł...

źródło: comment_1633003084jiWB2jW1QOM2nNn2mT4jlS.jpg

Pobierz
@bkwas warto przy trycie dodać, że dzięki swym właściwościom był szeroko używany do barwienia wskazówek zegarków, a także... celowników optycznych kałasza czyli AK-47
@bkwas: polecam użytkownika, zamówiłem kilka wisiorków fluorescencyjnych na prezent (akurat nie trytowe), widać fach w ręku, bardzo ładnie wykonane, Kobiety były zadowolone. Jak mocne słońca na nie pada to potem nawet w dzień widać ze swieci. Aż sobie też dopiąłem maly wisiorek do kluczy, mimo że zazwyczaj nie przepadam za ozdobami.
@banannq zależy którego tak naprawdę - ja z czescią swoich rzeczy kosztów nie mam praktycznie w ogóle, używam dużo złomu zegarmistrzowskiego albo odpadów drewnianych więc w tym przypadku koszty są bardziej po stronie samej działalności.

Ale przy prostym wisiorku gdzie jest metalowa baza, koszt to plus minus 10 zł. Problem zaczyna się gdy przeliczy się ile godzin trzeba poświęcić na daną rzecz - w końcu to rękodzieło a nie maszynówka.

Np. przy