Wpis z mikrobloga

Kojarzycie klimat lat 70tych, albo 80tych, albo już teraz w sumie 90tych? Pewnie jakbym zapytał się o klimat 20lecia międzywojennego w Polsce, albo o czasy prohibicji w USA też przyszłoby wam do głowy mnóstwo obrazów i skojarzeń.
A czy idąc czasem ulicą macie taką refleksję, że macie właśnie okazję żyć w Polsce XXI wieku, w 21 roku? Wszędzie kurierzy glovo i Uber, smartfony, słuchawki bth, język rosyjski, maseczki, specyficzne tatuaże, fryzury, makijaże, spodnie, torby. Pewne odczucia można mieć już teraz, pewne pojawiają się dopiero w kontekście czasu i wydarzeń, które dopiero nadejdą.
Uważam, że warto tak czasem zdać sobie sprawę z chwili obecnej, zatrzymać się. Mi to w każdym razie robi dobrze. Można docenić to "tu i teraz", bo w sumie pomimo medialnej sraczki niepokoju i straszenia, czy to świrusem czy drożyzną, spacerując ulicą, mijając młodzież i starszyznę, Polaków i przyjezdnych to wyczuwam raczej spokój. Oczywiście każdy ma swoje problemy i dramaty, ale nikt do mnie nie strzela, nikt mnie nie sztyletuje rabunkowo, pewnym krokiem idę do sklepu po jedzenie takie na jakie mam ochotę, nie obawiając się czołgów, min, czy wybuchów, partyzantów czy terrorystów. Przywykłem do tego dobrobytu tak bardzo, że uznałem to za normę, a przecież historia ludzkości powie co innego.
Ogólnie dobrze będę wspominał Polskę lat 20tych XXI wieku.
#gownowpis #polska #rozkminy #swiat #socjologia
  • 9
  • Odpowiedz
  • 0
@WrzeCiOna Mam bliżej do biedry. jak weźmie się 2szt to kosztuje 12.99.
Musiałem wziąć dwa zatem.
Myślę, że za sto/dwieście lat będzie się mówiło o latach dwudziestych dwudziestego pierwszego wieku, żeby odróżnić od wieku piętnastego, czy dziewiętnastego, którego młodzież i tak nie będzie intuicyjnie odróżniać od średniowiecza (co za różnica, cylinder czy przyłbica... I tak nie było neta i maka).
Chlop_Sielski - @WrzeCiOna Mam bliżej do biedry. jak weźmie się 2szt to kosztuje 12.9...

źródło: comment_1632772514nXW1n8Zp8W5dpDvWNoxleE.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz