Wpis z mikrobloga

Kupiłem ostatnio do mojego ThinkPada X270 nową wbudowaną baterię od GreenCell. Laptop po włożeniu wykrywa ją, lecz za nic nie mogę zmusić go do naładowania jej. Na screenshocie widać, że pokazuje napięcie 0V. Czasem pokazywał napięcie z przedziału 2.6-3V. Na Reddicie znalazłem dyskusję na ten temat. Zrobiłem dokładnie to samo co twórca dyskusji i właśnie wtedy pokazało mi tylko, że jest na baterii napięcie 3V, jednak po kilkunastu minutach znowu pokazywało 0V. Co z tym teraz zrobić? Zwrócić baterię przez Allegro i szukać ewentualnie aukcji z oryginalnym akumulatorem od Lenovo? Jakby to coś zmieniało to system operacyjny to Arch Linux, zainstalowane TLP do zarządzania energią.
#laptopy #baterie #elektronika #komputery #thinkpad #linux #lenovo
Pobierz KebabWolowinaSosOstry - Kupiłem ostatnio do mojego ThinkPada X270 nową wbudowaną bate...
źródło: comment_1632744779w7XewrOEMjgd6Lloa8PBSh.jpg
  • 9
@KebabWolowinaSosOstry: Na Twoim miejscu spróbowałbym zmienić (albo w ogóle wyłączyć) progi ładowania w TLP, potem restartować usługę TLP, wyłączyć system i podładować przez kilka godzin baterię na wyłączonym laptopie. To powinno rozwikłać zagadkę, czy problem powodują ustawienia systemu, czy winna jest sama bateria.