Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 10
Jednak zamienilem trenazer rolkowy na DD. To byl dobry zakup ;) slychac praktycznie tylko naped i zmiane biegow (w koncu moge po 21 cwiczyc i nie budzic domownikow). Odczucia z jazdy rowniez na plus: moim zdaniem zmiany nachylenia na zwifcie sa duzo bardziej realistyczne. Pomiar mocy w granicach normy (srednio -2 waty w stosunku do pedalow assioma). To bedzie ciezka zima - chce zwiekszyc ftp o minimum 30 watow.
#trenazer #szosa
ska87 - Jednak zamienilem trenazer rolkowy na DD. To byl dobry zakup ;) slychac prakt...

źródło: comment_16327426814U1ZqGenw6CchwyMRWcd7r.jpg

Pobierz
  • 21
@ska87:
Też mam zestaw Kickr core i pedały assioma duo, niestety u mnie różnica w pedałach i trenażerze to około 15-20W. Wahoo pokazuje więcej.
Na szczęście można włączyć w apce żeby trenażer odczytywał moc z pedałów.
@ska87:
Nie z apki wahho, ale to nie ma znaczenia.
Możliwe że mi pedały zaniżają trochę, jak byłem na testach wydolnościowych to ich trenażer (niby jakiś profesjonalny Cyclus 2) też podawał moc większą o 15-20W niż moje pedały.
@sargento: w sumie jezdze w rekawiczkach (nie ze wzgledu, by wygladac PRO, ale wlasnie po to, by pot nie byl absorbowany przez owijke). Ramy nie musze owijac - az tak ze mnie nie 'kapie' & 'trojkat' chroni rame z gory
@ska87: nie masz wrażenia ze rolkowy jest cięższy w jeździe? W sensie ze trzeba go rozkręcać i nie ma wolnobiegu? Zastanawiam się nad dd i różnicy w odczuciach. No i jakie masz ftp przy jakiej wadze teraz?
@TypowyXD: odnioslem takie wrazenie, aczkolwiek ja mialem rolkowy 'z wyzszej polki' (elite tuo), wiec w stosunku do tanszych pewnie jeszcze bardziej mozna to odczuc. Moje FTP to ~250 przy masie 80kg
@ska87: Gdzie taki rower trzymasz jak nie jeździsz? On taki stoi i zajmuje sporo miejsca, bo nie rozkręca się go co jazdę nie? Zastanawiam się nad trenażerem, chodzę na treningi na siłownię ale tam max 1h, czasami 2h robią... Nie wiem czy jest sens, ale fajnie się tak na zwifcie pościgać w sumie.
Tylko boje się o brak miejsca, bo nie bardzo mam, w piwnicy która jest dostępna dla wszystkich musiałbym
@maximus481: stoi caly czas w pokoju i go nie ruszam (treningi robie 4-5x w tygodniu). Mam lacznie 6 pokoi w domu i ten akurat jest tylko moj (tu pracuje, mam komputery, gram na konsoli, trzymam swoje graty no i jezdze na trenazerze - taki 'mans cave'). Raczej trenazera sie nie rozkreca i sugeruje go nie przenosic wraz z rowerem, bo mozesz rame uszkodzic przez przypadek (praktycznie kazdy trenazer swoje wazy). Jak
@ska87: To lipa, w pokoju na bank nie pyknie. Pomyślę o piwnicy ale tam dość nierówno. Najwyżej zostanę przy jeżdżeniu na treningach na rowerach ICG. Szkoda bo chciałem sobie na swoim pojeździć i się przyzwyczaić bardziej, bo kupiłem we wrześniu i zdążyłem tylko parę razy pojeździć a jestem zapisany na iron mana 70.3 w Finlandii w lipcu - więc trzeba ćwiczyć!

Dzięki za odpowiedź Miras ( ͡° ͜ʖ ͡