Wpis z mikrobloga

  • 28
@satiata Typowy polski remont odbywa się w blokach z wielkiej płyty, gdzie wywiercenie jednej dziury to godzina roboty i dwa stępione wiertła.

W amerykańskich "kartonowcach" jak chcesz powiesić obrazek to bierzesz wkrętarkę, przykładasz obrazek, w 5 sekund wkręcasz wkręta i masz obrazek, który będzie wisiał przez 20 lat.

A w Polsce? Pożyczasz trzydziestokilową wiertarę, kupujesz pięć wierteł przeciwpancernych, idziesz do sklepu po czteropak harnasia, wyrzucasz żonę i dzieci z domu, pijesz jednego
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Jebwleb: przecież to właśnie te ekipy remontowe chcą za każdym razem zaczynać o 6 rano, ile to ja miałem narzekania jak tylko zaproponowałem, że trochę później, chociaż 7-8, że co oni będą robić do tej godziny, że się nie wyrobią ze wszystkim, a zaraz mają już umówione kolejne prace w innym miejscu.
@Templar: w tych godzinach remont nikogo nie powinien szokować. W tych godzinach większość ludzi szykuje się do pracy i mniej osobom to przeszkadza. Dziwny jesteś podejrzewam że zmyślasz i w życiu remontu nie organizowałes
Prace kończy się w okolicach 17 gdy ludzie wracają do domów
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Jebwleb: mem jest o wierceniu o 6 rano, Ty odpisujesz że takie rzeczy to tylko w Polsce, bo ekipa remontowa robi w normalnych godzinach, a teraz mówisz, że to jest właśnie normalna godzina, WTF?

I nie, 6 rano na remont w bloku, w środku miasta to nie jest normalna godzina, większość ludzi o tej godzinie jeszcze smacznie śpi. Większość ma do pracy/szkoły na 8-9 i jadą do niej kilkanaście minut.
@msichal: @Dare: właśnie w tym sęk, że w typowych polskich domach wiercenie odbywa się wiertarką "z udarem", kupioną na promocji "bądź bohaterem w swoim domu", której najważniejszą zaletą jest to, że jest "mocna". A że się kompletnie nie nadaje do wiercenia w betonie, bo ta jej pierdziawka udająca udar służy wyłącznie do #!$%@? sąsiadów, to już szczegół.
Najtańsza młotowiertarka, nawet taka z lidla, czy z biedry, najtańsze wiertło sds i