Wpis z mikrobloga

Ktoś tu się w OLX aż prosi o identyczną karę od UOKIK jak operatorzy komórkowi! Kupujesz pakiet ogłoszeń i ci znika jak nie masz odpowiedniej ilości rzeczy do wystawienia - kupujesz do wybranej kategorii a nie wszystkich !!!

Przykład: UOKiK chce, by niewykorzystane środki na kartach pre-paid mogły trafić na konto klienta w banku, Telefony na kartę - decyzja UOKiK. 20 mln zł kary dla właściciela Plusa - Cyfrowy Polsat.

#olx #uokik #konsument #allegro #prawo #ogloszenie
FxJerzy - Ktoś tu się w OLX aż prosi o identyczną karę od UOKIK jak operatorzy komórk...

źródło: comment_1632685578U5EEey98TDtz9hox4yKsL7.jpg

Pobierz
  • 25
@darek-jg: aktywujesz pakiet premium na 100 ogłoszeń, po czym łapiesz covid i miesiąc w szpitalu. Wychodzisz i przepadło ci 540 zł - czujesz się wydymany ( ͡° ͜ʖ ͡°) ?
Nikt nie oddaje kasy za resztki jedzenia w restauracji


@Wychwalany: To nie jest jedzenie! Kupujesz usługę wystawienia X ogłoszeń. Jakim prawem miały by się one przeterminować lub na jakiej zasadzie mają przepaść ci środki? Sam zapis łamie prawo na takiej samej zasadzie.
@FxJerzy: całkowicie inna sytuacja ¯\_(ツ)_/¯ screeny które wysyłasz można porównać do np. wpłacenia do portfela OLX bez możliwości zwrotu
ktoś wyżej ładnie to podsumował:
"tu raczej mamy przykład że aktywujesz pakiet 100 minut ważny 30 dni ale uda ci się wykorzystać tylko 50 ;-)"

Sam zapis łamie prawo na takiej samej zasadzie


@FxJerzy: które prawo? konkretny przepis podaj

wiesz co, nie będę tracił czasu na pracownika OLX Polska


@FxJerzy:
można porównać do np. wpłacenia do portfela OLX bez możliwości zwrotu


Wpłacasz ale wypłacić już nie możesz, czego nie rozumiesz? Przepadanie środków jest nielegalną praktyką.
@ElijahBaley Ja jeszcze nic nie kupiłem, wali mnie taki interes jak miałbym zapłacić za 10 ogłoszeń i mają mi to zabrać jeśli nie wykożystam w 30 dni (mam się śpieszyć by od razu wystawić?). Mam 5 kont na olx i starczy mi na razie, przełączanie denerwuje ale daję radę.
@FxJerzy: jak wplacisz hajs na telefon to też ich nie wypłacisz, lol. Pozwij wszystkich operatorow komorkowych za to ze nie sa instytucja bankowa xD


To nawet nie chodzi o to że ich nie możesz wypłacic s że niewykożystane przepadają. Jak na konto bankowe wpłacasz to ci kasa znika? 540 zł ci wyparuje z konta?
Jak chcecie mnie namówić do korzystania z płatnych ogłoszeń olx?


@FxJerzy: nikt Cię nie namawia, wszyscy tylko wytykają Ci błąd z porównaniem słonia do hipopotama, bo oba szare

NIKT tutaj nawet nic nie powiedział pozytywnego o systemie promowan olx

jakbyś się rzucał, że nie można wypłacać kasy z portfela olx i byłoby to prawdą to ludzie przyznaliby Ci rację, ale tutaj to 2 różne kwestie
nie widzisz różnicy między niewykorzystanymi środkami a środkami wykorzystanymi


@Wychwalany: płacisz za coś co jest ci później zabierane (przepada), widzisz żeby teraz u operatorów komórkowych przepadały pakiety minut do wszystkich lub pakiety na SMS-y? Nawet kupując w Play 1GB za 5zł jest to zakup bezterminowy i nic nie przepada (100GB na lato mam wł.).

https://tozalezy.com/zwrot-za-niewykorzystany-karnet/

o systemie promowan olx


@PanHagrid: To nie jest opłata za promowanie, to opłata za wystawienie