Wpis z mikrobloga

Cześć!

Mam dość poważny problem z którym nie umiem sobie poradzić.

Sprawa wygląda następująco: Posiadam dysk który był dyskiem systemowym w moim laptopie. Dysk jest zaszyfrowany VeraCrypt za pomocą opcji "Szyfruj partycję systemową" (Na dysku była tylko jedna partycja). Hasło którym zaszyfrowany jest dysk znam. Nie posiadam dysku ratunkowego. Dodatkowo jest jeszcze nieszczęsne hasło na windowsie którego niestety nie pamiętam. Gdybym znał hasło do systemu to nie było by problemu, bo wtedy wystarczyło by że włożę dysk do innego komputera i ustawie rozruch z tego dysku i po problemie, niestety przez to że dysk jest zaszyfrowany nie mogę wykorzystać sztuczek z zmianą hasła do systemu. Gdyby dysk nie był zaszyfrowany to też nie było by problemu bo wystarczy linux live na usb i mogę sobie zgrywać pliki, i tu znów przez szyfrowanie nie mogę tego zrobić.

Plan mam taki żeby najpierw odszyfrować dysk a później za pomocą linux live na usb wyciągnąć potrzebne mi pliki z dysku.

Tu właśnie pojawia się problem z którym nie umiem sobie poradzić. Podłączyłem dysk do innego komputera z zainstalowanym VeraCrypt, ale gdy chciałem go podłączyć i wprowadziłem prawidłowe hasło to wyskakuje informacja że hasło jest nieprawidłowe lub nie jest to wolumin VeraCrypt. Hasło jest prawidłowe i teraz pytanie czy ktoś wie jak mam odszyfrować dysk aby dostać się do danych zapisanych na nim.

Jak komuś się uda mi pomóc to wyślę parę złoty na piwko ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#informatyka #szyfrowanie #kryptografia #veracrypt #truecrypt #bitlocker #bezpieczenstwo #komputery #it #pytanie
  • 4