Wpis z mikrobloga

Myślałem, że kocioł kondensacyjny ma wbudowany jakiś podstawowy programator - żeby włączył sie o danej godzinie i wyłaczył. A tu się okazuje, że poskąpili byle układu scalonego, żeby to robił i trzeba wydać min 600 zł na jakis zewnętrzny.

#hydraulika #ogrzewanie #junkers
  • 16
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@wypokowy_expert: Instrukcje dwa razy przeczytałem i nic o tym nie było (ale nie było o tym we wszystkich jezykach świata). Jest jakaś magistrala BUS (też ani słowa do czego ona służy), pobieżnie przejrzałem regulatory i one mają Openn Therm.

Nawet nigdzie nie da się znaleźć jak dobrać regulator do kotła. Na elektrodzie ktoś napisał, że regulator musi obsługiwać modulację, ale wystarczyłoby cos co po prostu włączałoby i wyłączało kocioł. Moc
  • Odpowiedz
nie ma wejścia na termostat pokojowy?


@wypokowy_expert: I sprawdziłem w kotle - są dwie śrubki na złącze, opisane jako dwupozycyjny regulator temperatury lub czujnik temperatury zewnętrznej.

Ale nie ma informacji jaki to ma być ten regulator. Czy to ma po prostu stykac te dwa złącza co będzie powodowało włączenie i wyłączenie kotła? Chyba nie, skoro ma to być dwupozycyjny regulator.
  • Odpowiedz
Czy to ma po prostu stykac te dwa złącza co będzie powodowało włączenie i wyłączenie kotła?


@7160: w normalnych kotłach dokładnie tak to działa, obwod zamknięty grzeje, otwarty nie grzeje, tylko trzeba włączyć w menu. Chyba że jest fabryczna zwora.
To złącze maiło działać z mechanicznymi termostatami bez żadnego zasilania.
Ale można kupić cokolwiek że 'stykiem bezpradowym' i będzie działać tak jak zaprogramujsz
  • Odpowiedz
@wypokowy_expert: A jak to sprawdzić, żeby nie uszkodzić? Jak zewrę te styki to cos może się sfajczyć. W instrukcjo obsługi - lakoniczna informacja (ale za to na każdyk kroku informacja "postępuj zgodnie z lokalnymi przepisami"). Napisałem do dystrybutora, ale oni nie za bardzo wiedzą co sprzedają.
  • Odpowiedz
@wypokowy_expert: Są dodatkowe regulatory pogodowe - za 600 zł, ale pogodowy mi nie potrzebny (domyślam się, że to reaguje na temperaturę zewnętrzną). Taki za 100 zł byłby wystarczający.

W instrukcji kotła nie ma nic o włączaniu opcji regulatora zewnętrznego.

W instrukcji cr 100 (tego za 600) jest napisane, że go podłącza się do BUS, więc te styki do "dwupozycyjnego regulatora" są do innych rzeczy.
  • Odpowiedz