Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Kleki_Petra: stało tylko zamawianie napoletany na wynos plus nieodpowiedni transport kończy się tak jak na zdjęciu u OPa. Po prostu ten rodzaj pizzy w ogóle nie nadaje się na wynos i taka pizza jest dobra tylko na świeżo bo potem robi się gumowata.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@pusza_ty:

stało tylko zamawianie napoletany na wynos plus nieodpowiedni transport kończy się tak jak na zdjęciu u OPa.


Nie stało do #!$%@? nędzy. Ciasto na pizzę neapolitańską wyrabia się bez dodatku oliwy, a całość wypieka w piecu opalanym drewnem w temperaturze 500 stopni.

Te warunki nie są spełnione, więc nie #!$%@?.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Kleki_Petra: spokojniej człowieku. Piec opalany drewnem nie jest wymagany, ja robię w elektrycznym i też wychodzi już nie wspominając o tym że w Wrocławiu, Krk i Warszawie jest zakaz palenia drewnem w piecu jeśli nie jest to jedyna możliwość ogrzania budynku. Czyli co, rozumiem że w tych miastach nie zjemy napoletany bo nie jest z pieca opalanego drewnem? xD W dal forno wypiekają w opalanym gazem. Użycie oliwy nie skreśla tego
puszaty - @KlekiPetra: spokojniej człowieku. Piec opalany drewnem nie jest wymagany, ...

źródło: comment_1632641891Ns7hQUTRuAZ3yLmZob9dHi.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@pusza_ty:

Wrocławiu, Krk i Warszawie jest zakaz palenia drewnem w piecu jeśli nie jest to jedyna możliwość ogrzania budynku. Czyli co, rozumiem że w tych miastach nie zjemy napoletany bo nie jest z pieca opalanego drewnem? xD


Bredzisz zamiast dokonać weryfikacji.

Użycie oliwy nie skreśla tego placka jako pizzę Neapolitańską


Skreśla, zarówno przepis z unijnej chronionej nazwy pochodzenia, jak i z organizacji AVPN wyklucza udział oliwy w cieście. I każdy pizzaiolo
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Kleki_Petra: tłumaczenie komuś podstaw xD Zrobiłem w domu jakieś 600 pizz ale ok, wytłumacz mi podstawy xD Przyznaję ci rację i rzeczywiście mają tam ten mityczny piec opalany drewnem co nie zmienia faktu że jest on zupełnie zbędny do zrobienia dobrej napoletany i wiem to ze swojego doświadczenia. Nad żywym ogniem trudniej zapanować i nie masz takiej powtarzalności jak na piecu elektrycznym czy gazowym. Niemniej rzeczywiście nie ma sensu prowadzić dyskusji
  • Odpowiedz
@pusza_ty: inna sprawa ze 80% włoskich pizzeri opala drewnem w postaci sprasowanego pelletu. Jest taniej i wieksza energetyka, mniejsze pozostałości po wypaleniu :)
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@masqu88: bardzo możliwe że masz rację ale nie siedzę aż tak w gastro. Widziałem że domowe a raczej ogródkowe piece są na pellet (np. Ooni) ale moim zdaniem gaz jest dużo lepszym rozwiązaniem czy to w ogrodowych czy gastronomicznych.
  • Odpowiedz
@pusza_ty jest tak, szwagier ma pizzerie w Padwie i poprostu ekonomiczniej jest palić sprasowanym peletem, trocinami czy jak się to nazywa. Oczywiście nie byle jaki tylko wybrany itp. poprostu ma dużo większa energetykę a co dla pieca w utrzymaniu wysokiej temp jest kluczowe. No i w ogólnym rozrachunku euro w kieszeni bo spali mniej. Te "szczapy" peletu palą się normalnie żywym ogniem jak suche drewno :)
  • Odpowiedz