Wpis z mikrobloga

Pierwszy rok papryk za mną.
Zrobiłem miesiąc temu Jalapeno marynowane w occie, dziś otworzyłem słoiczek żeby sprawdzić smak i strukturę, no i jestem mega zawiedziony. O ile sam smak jest super, ostre, lekko słodkie, o tyle skórka jest tak TWARDA że raczej nie nadaje się do kanapek. Czyli do tego do czego pierwotnie miały służyć. Powinienem je gotować przed włożeniem do słoików? I tak marynowałem z 20minut...A może były przerośnięte?? ( ͡° ʖ̯ ͡°)
Zrobiłem sos z Thai Chilli, z owocami (mango, brzoskwinia, banan), ale to piekło okrutne jest. Jako pasta do kanapek nawet cienko posmarowana a i tak pali z dwóch stron.
Zrobiłem oprócz tego Sambal Oelek ze zwykłego chilli i wszyscy zadowoleni. Gdzie nie dodawałem nic oprócz samych papryk.

#chilli #chillihead #jalapeno #papryczki
Grzegorzpe - Pierwszy rok papryk za mną. 
Zrobiłem miesiąc temu Jalapeno marynowane ...

źródło: comment_16324755578dwviyqHokrJzVvJzLNwuk.jpg

Pobierz
  • 7
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Grzegorzpe: Trzeba było przygotować zalewę, wrzucić papryczki do gara i wtedy doprowadzić do wrzenia jeszcze raz, a potem prosto do słoików. Zakładam, że tylko je zalałeś gorącą zalewą?
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Grzegorzpe: Piekarnik dość ryzykowny, nierównomiernie grzeje. Wydaje mi się że lepiej w garze z wodą, tylko ścierkę pamiętaj na dno włożyć. I grzać od zimnej wody od razu że słoikami, wtedy mniejsza szansa, że któryś strzeli bo nie będzie takiej różnicy temperatur.