Wpis z mikrobloga

Cześć mirki. Szybkie pytanie na temat #opony
Kupiłem autko z oponami 205/65/16, lecz na klapce wlewu paliwa jest wypisane, że dla tego modelu są standardem 205/55/16. Teraz chcę sobie zmienić oponki na całosezonowe i mógłbym wziąć takie o profilu 55, ale wtedy licznik będzie inaczej wskazywał prawda? Teraz wskazuje praktycznie idealnie z GPSem co mi bardzo pasuje, a jak zmienie profil na mniejszy to będzie zawyżał prawda? Auto to Audi A3 8P. Druga sprawa, że jest dobre wyważenie między ergonomią a sztywnością, a gdy wstaiwe 55 to już może być nieco zbyt sztywno jak dla mnie..
tu pojawia się główne pytanie: czy większy profil ma jakiś duży wpływ na bezpieczeństwo? czy ESP przez to, że mam profil o 10 większy źle liczy, lub coś? (brak błędów ofc mam)
#motoryzacja #samochody
  • 8
  • Odpowiedz
@outkay spokojnie 205/55/16 to dalej kawał balonu komfort nie zmaleje, przynajmniej w razie wypadku, nikt się nie będzie doszukiwał, że rozmiar inny niż producent podaję
  • Odpowiedz
@outkay mam taki sam samochód, opony 205/55/16 do 120/130Km/h praktycznie nie oszukuje do GPS, ale im szybciej to delikatnie ucieka,przy 205km/h z licznika GPS podaje około 197
  • Odpowiedz
@Exnatioon: No to u mnie jest tak samo, powyżej 200 zaczyna przekłamywać :D To ciekawe, bo jestem pewien, że mam większy profil. Chyba, że 60, choć wydawało mi się, że 65, jutro sprawdzę. Ale nawet jakby był 60 to też powinien się różnić. Jak do poprzedniego auta zmieniłem profil o 5 to licznik sporo zmienił wskazania.
  • Odpowiedz
@Sm3rf1k: no jejku może nie jest idealnie, ale do 140km/h to pokazuje mi +- 1-2km/h myśle
@Exnatioon: a #!$%@? te opony tak jak masz na klapce? U mnie jest napisane 2,7 bara przod 2,4 tyl :D na poczatku wydawalo mi sie mega duzo ale w sumie spoko sie jezdzi..
  • Odpowiedz