Wpis z mikrobloga

Tak sobie chodziłem po pokoju własnie i myślałem....o mieszkaniach i bankach i kredytach.
Przyznam że jestem pod wrażeniem przyszłości banków i troche żałuję że pozbyłem się swojej pozycji na PKO
Ludzie biorą kredytów na potęgę, banki przebijają historyczne maksima w ilości udzielonych kredytów

za jakiś czas podniosą nieznacznie stopy procentowe, wiecie co się wtedy stanie ? ludzie bojąc się że podniosą je jeszcze bardziej zaczną masowo nadpłacać kredyty, bankom wyniki skoczą jak jeszcze nigdy od 10lat.
Wyższe stopy procentowe, niesamowite ilości udzielanych kredytów, nadpłacanie w panice...

2022 będzie naprawdę fascynującym rokiem
#gielda
  • 15
@Stachu90:
tak, może masowo to przesadzone ale na pewno będą jeśli na horyzoncie będzie wizja kolejnych podwyżek i będzie to widoczne
dla mnie to działa tak, że to zależy od tego jak medialnie to zostanie przestawione, jeśli media zaczną grzać temat z stopami procentowymi i będzie się to klikało to media będą spamować artykułami o tym że są kolejne możliwości podniesienia stóp procentowych i ludzie z kredytami będą chcieli sie jakoś
@PISowski_inwestor: no rozumiem twój punkt widzenia, ale myślę że to niestety będzie inaczej wyglądało.

Raty zaczną rosnąć, albo nawet pojawi się groźba podniesienia rat, to się zacznie lament, ludzie pójdą do Jaworowicz, będą płakać w Internecie "my nie czytali, a teraz trzeba płacić więcej", aż w końcu zaczną pisać jakieś pozwy zbiorowe, zrobi się rozpiździel taki jak z frankowiczami i najbardziej to wszyscy będą chcieli uwalić banki, bo to przecież wina
via Wykop Mobilny (Android)
  • 11
@PISowski_inwestor: jak zaczną nadpłacać to sory ale dla banku to żaden zysk, skoro klient spłaca sam kapitał i na dodatek na koniec kredytu zwraca mu się część prowizji niewykorzystanego kredytu.

Bank zarabia na marzy odsetkowej więc dla banku najlepiej jak klient spłaca zgodnie z harmonogramem.

I w mojej opinii te wzrosty ostatnie banków to dyskonto już ich wyników za 2021 czyli za ten historyczny rok.

No i kolejne zagrożenie dla banków
@Stachu90: @Stachu90:

@PISowski_inwestor: no rozumiem twój punkt widzenia, ale myślę że to niestety będzie inaczej wyglądało.


Raty zaczną rosnąć, albo nawet pojawi się groźba podniesienia rat, to się zacznie lament, ludzie pójdą do Jaworowicz, będą płakać w Internecie "my nie czytali, a teraz trzeba płacić więcej", aż w końcu zaczną pisać jakieś pozwy zbiorowe, zrobi się rozpiździel taki jak z frankowiczami i najbardziej to wszyscy będą chcieli uwalić banki,
@PISowski_inwestor: ciezko generalizowac, jesli chodzi o mieszkania to moze i tak, ale na grupkach o budowie domow dosc czesto slyszy sie o dobieraniu kredytu zeby tylko ukonczyc budowe... Niedobrze jest byc zaladowanym pod korek
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@picasssss1: tak jest, biorąc pod uwagę że to rekordy więc z samej prowizji mają około 2% więc z 8mld wszystkie banki w jeden miesiąc przytuliły 160mln złotych a zostaje jeszcze zysk z marży kredytu. Myślę że stąd ten wzrost akcji banków. Po prostu rynek widzi w raportach rocznych rekordowe zyski. Zobaczymy.
@Stachu90: ty masz pojęcie o kredytach frankowych?

Tak - ludzie nadpłacili te kredyty.

Może być dla Ciebie to szokująca wiedza, ale w dużej części przypadków kredyty te nie wyszły drożej niż obecnie brane przez Polaków w złotówkach bez indeksacji kursem franka.