Wpis z mikrobloga

Dzisiaj na polskim jakoś zszedł temat na zdalne i konsekwencje tego wśród młodzieży. Tematy samobójstw, depresji i tego ze szkoła pozwala na kontakt z innymi osobami.
Mamy w klasie takiego jednego "dresa", chłopak ma dużą wiedzę historyczną, ale jest bardzo ograniczony w swoich poglądach. No i mówi, że to dobrze, że tacy ludzie się zabijają, bo na tym polega selekcja naturalna. I skoro, niektórzy mają taką słabą psychikę, że nie potrafią sobie poradzić z siedzeniem w domu, to nie nadają się do życia w społeczeństwie. No #!$%@? mać.

Jeszcze drugi mówi, że on nie rozumie, o co chodzi z tym, że niektórzy mają problemy, bo on się spotykał ze znajomymi nawet częściej, niż robiłby to normalnie.

#!$%@?, strasznie mnie to zabolało, że 19-letni ludzie są tak ograniczeni. To, że oni czegoś takiego nie doświadczyli, to już dla nich znaczy, że czegoś takiego nie ma.
Sam nie miałem żadnej depresji ani nic, mimo że z nikim się nie spotykałem. Ale #!$%@? jak można być takim #!$%@?, żeby coś takiego na głos powiedzieć. Ah, #!$%@?, nie chce mi się tego nawet komentować.

#gownowpis #zalesie #przegryw #depresja #szkola
  • 19
  • Odpowiedz
@szymon465: wielu ludzi w okresie szkoły mówi tak żeby pokazać się w oczach innych jako Ubermensch, ten co nie ma żadnych problemów i wszystko pokona sam (często jest na odwrót). Nie oczekuj zbyt dużo miras. Trzymaj się tam w tej szkole!
  • Odpowiedz
@szymon465: są ludzie, którzy zwyczajnie nie myślą o takich rzeczach. Nie zastanawiają się jak działa świat, nie szukają związków przyczynowo skutkowych. Też mnie to zaskoczyło, kiedy się o tym dowiedziałem.
  • Odpowiedz
to prawda takie normiki to nie rozumieją że człowiek może cały czas sam jak palec siedzieć w domu, ale bardziej #!$%@? mnie to jak takie oskarki czy juleczki #!$%@?ą o niby depresji, a mają wszystko czego dusza zapragnie, tak zwane szukanie atencji
  • Odpowiedz
@szymon465: Czemu uważasz, że ktoś nie może być odmiennego zdania niż ty? Czemu on musi być od razu "#!$%@?"? Dlatego, że ma inne zdanie? Możesz mu powiedzieć, że jest mało wrażliwy, że są osoby, które sobie nie dają dobrze rady w takich sytuacjach, itp. Można się z kimś nie zgadzać, ale to nie oznacza, że ten ktoś to #!$%@?.

Dlatego z ulgą przyjąłem pojawienie się w Polsce Konfederacji, bo tam
  • Odpowiedz
@noexit21: Tego pierwszego jakbyś spotkał, to pomyślałbyś dres. Ale ten drugi to normalny, bardzo intelignentny chłopak a też nie rozumie tego, że niektórzy nie wychodzili z domu.

@MEKORRO: Ale tych dwóch to jednak jest takich bardziej "dociekliwych", że tak powiem i nieraz się wywiązywały z ich strony jakieś różne dyskusje na religii. A dzisiaj stwierdzili co stwierdzili
  • Odpowiedz
@szymon465: być może chodzi o to, że dotyczy to bardziej dzieci niż 19 latków, którzy chyba już zdążyli się uspołecznić i mają znajomych, sami sobie poradzą bez szkoły w tej kwestii. Jeśli ująłeś to jako młodzież mogli zrozumieć, że młodzież w tym oni, siedzi w domu i narzeka, że nie chodzi do szkoły, a taki 19 latek to powinien sobie umieć życie zorganizować. Poglądy o selekcji naturalnej, to po prostu
  • Odpowiedz
@panropuch: Może ktoś mieć inne zdanie. Ale jak ktoś mówi, że dobrze, że ludzie z depresją się zabijają? Że nie nadają się do życia w społeczeńswie? Jak kogoś takiego nazwać, jeśli nie #!$%@?
  • Odpowiedz
@szymon465: To po prostu ograniczone lamusy pie*dolone :) Myślą że jak pewnie siebie wyrażą swoje zdanie to to oznacza że tak jest i w ogóle są super inteligentni...
Widzą wszystko tylko ze swojej perspektywy i nie rozumieją innych perspektyw bo nawet nie potrafią sobie wyobrazić jaki to ból psychiczny i blokady są u ludzi z takimi problemami
  • Odpowiedz
@szymon465: młodzi jesteście to możecie takie głupoty gadać, nie możesz tego zrozumieć? młody człowiek= głupi, dlatego na to co robią młodzi ludzi zawsze przymyka się oczy, szkoda tylko że nikt go nie wyprostował już teraz bo wyprostuje go na pewno życie tak jak każdego małolata, prędzej czy później albo sam tego doświadczy albo po prostu zrozumie to.
  • Odpowiedz
@szymon465 on myśli pewnie w ten sposób. Nie mam łatwo, ale nie poddaje się i jakoś sobie żyję. #!$%@? normiki mają wszystko na tacy, rodzice wszystko za nich ogarniają, a oni mają czelność mieć depresje. To ja tutaj mam gorzej i ja powinienem mieć to zaburzenie.
  • Odpowiedz
@szymon465: jak ktoś ma inne poglądy to już jest chu**m? Może spróbuj mu przedstawić swoje racje i argumenty a nie obsmarowuj na wykopie. Skoro uważasz się za osobę lepszą (nie ch*j) to powinieneś znaleźć rzeczowe argumenty.

Co ma do danej sytuacji to, że ktoś jest "dresem"? Chcesz go zdyskredytować przez to, że nosi dres? Że może utożsamia się z jakąś subkulturą? Jesteś rasistą?
  • Odpowiedz
@szymon465:
Ogólnie to im człowiek głupszy tym mniej rozmyśla nad sensem swojego życia i czy dobre decyzje podejmował itp a to z kolei oznacza mniej problemów na tle psychicznym.
Sam kiedyś jak miałem że 14 lat i się słyszało w TV czy gazecie że ktoś popełnił samobójstwo to nie mogłem pojąć (choć często się nad tym zastanawiałem) jak można popełnić samobójstwo. Teraz już się na to patrzy inaczej. Kumulacja problemów,
  • Odpowiedz