Wpis z mikrobloga

Mireczki- potrzebuję porady/ opinii. Sprawa wyglada następująco: jakiś czas temu wprowadziłem się do mieszkania deweloperskiego. Wszystko cacy do momentu aż na piętro bezpośrednio wyżej wprowadziła się typowa #madka ze swoim (na oko) 2- 3 letnim dzieckiem. Jako, że deweloperem mieszkania jest #robyg mieszkanie ma fatalną akustykę, tzn. standardem jest, że słyszę co się dzieje u sąsiada ale dźwięki które powoduje wspomniane wcześniej dziecko są nie do wytrzymania szczególnie w sytuacji pracy zdalnej. Dziecko biega jak #!$%@? od 07 do 22 po mieszkaniu i słyszę wyraźnie niemal każdy jego krok, co w sumie sprawia, że nie da się skupić, nie mówiąc już o odpoczynku. Zdaję się, że matka w ogóle lub sporadycznie wychodzi z nim na zewnątrz, a ojca raczej brak. Wiem, że dziecko musi się wyszumieć itd. ale dziś serio już jest przegięcie. Byłem nawet raz porozmawiać z matką delikatnie prosząc czy jest możliwe położenie dywanów na przykład ale zostałem raczej wysmiany stwierdzeniem, że jak się nie podoba to trzeba się stąd wynieść i nara. W związku z tym moje pytanie czy ktoś z was miał taką sytuację i w jaki sposób (o ile w ogóle) sobie z nią poradził? #mieszkanie #mieszkaniedeweloperskie #sasiedzi #robyg #madka
  • 19
  • Odpowiedz
W sumie to #!$%@? ci do tego. Masz cisze nocną do ktorej sie stosuje.

Jedyne co mozesz to walczyc garnkiem z muzą do sufitu

To samo jak by ktos robil 10 lat remont w domu
Do czasu az robi to w godzinach dozwolonych to nic ci do tego.
  • Odpowiedz
Nie łapę analogi do remontu ale dzięki!


@arbofi: koledze chodziło o to, że jedynie rozmowa tu pomoże bo ma święte prawo sobie biegać i skakać do nocy

Przykra sytuacja ale jak akustyka zwalona to ty raczej nic nie zrobisz od dołu
  • Odpowiedz
Cisza nocna obowiązuje tylko w wewnętrznym regulaminie wspólnoty, w polskim prawie jest zapis o zakłócaniu miru domowego tak samo w nocy jak i w dzień. Jeśli ktoś zakłóca twój spokój może dostać mandat. Znam twoja sytuacje i wiem co czujesz ale muszę cię rozczarować - walka z madką i bobelkiem to jak walka z wiatrakami, policja w tym przypadku tez nic nie zrobi, bo to hehe tylko dziecko. ( ͡° ʖ
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@arbofi: mireczku, przerabiałem to kilka razy. Nic nie zrobisz bez dobrej woli baby nad tobą. Możesz jej co najwyżej uprzykrzyć życie. Mimo wszystko na noc polecam zatyczki a w dzień słuchawki z anc.
  • Odpowiedz