Wpis z mikrobloga

@Just_do_it: Miałem tak we Wrocławiu. 2000 zł dopłaty xD Z odczytu wynikało, że przez 2 miesiące gdzieś miało uciekać ponad 50 litrów zimniej wody 24 godizny na dobę. Spółdzielnia powiedziała że najwyraźniej był u nas wyciek i to nie ich sprawa xD
Co ciekawe dopłata zgrywała się z wymianą starych liczników.
@Just_do_it: jak już mnie tak szkalujesz to chociaż wołaj.. ludzie z własnej nieprzymuszonej woli opłacają np. rachunki za prąd co 6 miesięcy albo raz na rok (choćby cykl rozliczeniowy w Innogy) zatem jeden przelew opiewa na lekko 2500 zł więc nadpłacenie rachunku za wodę kwotą 5000 zł jakoś mnie nie szokuje ale widocznie biedaków szokuje ¯\_(ツ)_/¯
Są też ludzie którzy palą węglem i na sezon kupują kilka ton na zapas a
@bigger: podaję logiczne argumenty, przykłady z węglem i prądem, można też być leniwym i zrobić przelew raz na rok zamiast co miesiąc. 5k to dla wielu 2 tygodnie pracy a nie walka o domowe finanse

vs

nie nadpłacę bo tak..

Jak dorośniesz to zrozumiesz

super, czyli czterdziestak to nadal szalona młodość, yupiaej

powodzenia z comiesięcznymi rozliczeniami, walcz o każdy grosik a to czego nie wydasz od razu tylko później niech sobie
Z prawdopdoiebnstwem graniczącym z pewnością zarabiam więcej od Ciebie


@bigger: no super, gratki ale dla opa 5k to ciężki pieniądz, dopiero co chciał INWESTOWAĆ 500 zł w Apple ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Chciałbym zacząć swoją przygodę na giełdzie. Nie mam żadnego doświadczenia.

Plan jest taki, że będę inwestował 2-3k co kwartał. Inwestycje chciałbym potraktować długo terminowo tzn. 2-3 lata lub nawet dłużej.

Początkowo chciałbym zainwestować 1k w
@ButtHurtAlert: czyli zakładasz, że kolejny odczyt, przy wymianie licznika też będzie błędny, użytkownik który dozna takiej kumulacji może śmiało kandydować na pechowca stulecia. Już to przerabialiśmy przy oryginalnym wpisie..

Liczydło akurat znajdowało się pomiędzy 0 i 1 a nieogarnięty inkasent wpisał tak jak gdyby było pomiędzy 1 i 2. Producent wodomierza dał za delikatną sprężynkę na danej sekcji licznika. A ludzie się stresują bo im zjadło 3-miesięczną poduszkę finansową.

OP oczywiście