Wpis z mikrobloga

Chciałbym sobie zamontować #smarthome w domu, czujniki bezprzewodowe, otwarcia okien/drzwi, temperatury, ruchu itp. Teraz mam #xiaomi smart home i przyznam szczerze że średnio to działa - jakieś zwiechy, trzeba wybierać serwery by wszystko działało. Czy są jakieś inne fajne centralki które są ok, plusem byłoby działanie z czujnikami xiaomi/aquara na zigbee ale to nie jest konieczne, mogę kupić inne.
  • 5
@msilent: Jeśli na androidzie to pobierz sobie modyfikacje aplikacji z kapibara ru, MiHome wygląda tam identycznie a działa dużo lepiej. Przez ponad rok nie miałem problemów z aplikacją przy podpiętych ponad 50 urządzeniach/czujnikach.
@msilent: Jeśli nie chcesz/nie masz czasu się bawić, to żaden system DIY nie będzie dla ciebie. HA ma dobrą dokumentację z wieloma tutorialami, ale nadal trzeba mieć urządzenie, na którym się to zainstaluje. Ostatnio modne jest instalowanie tego na różnych terminalach, na których stawiany jest linux i na nim HA. Wystarczy coś nawet używanego za kilka stów, 2 rdzenie, 4 GB RAMu, jakiś mały SSD i jesteś w domu.