Wpis z mikrobloga

smg w BMW to problemy, na dzień dobry mnie przywitały, są tu eksperci?( ͡° ͜ʖ ͡°)
skrzynia miała wymieniane sprzęgło oraz dwumasę, nie dało się zrobić adaptacji, w koncu jakoś zrobili, pojezdziłem 30 km i sie rozjechało, powtórna adaptacja przechodzi do końca, ale w ostatecznym raporcie info o zaadoptowania sprzęgła, ale "gearbox is not adapted" i zadnego błędu... ktoś coś?
#bmw #smg #motoryzacja
  • 10
@trzeciSLAW: które smg i samochód?

Wiem, że te problemy z adpatacją są dość popularne niestety.
Mój mechanik żyje w jakiejś tam części właśnie z smg (chocaiż siłą rzeczy ciężko to robić masowo, bo aż tak dużo tych skrzyń na drodze nie ma) przy moim aucie (e60 z smg) dość mocno marudził właśnie na adaptacje i na to jak to pójdzie.

On chyba odpalał to w takich sytuacjach do skutku, tyle pamiętam
@trzeciSLAW: ale po wymianie sprzęgła strasznie to moje auto odżyło, aż teraz pamiętam jak płynnie znowu zaczęło jeździć. Druga taka "naprawa" to vanos, po którego wymianie zacząłem co wieczór jeździć po mieście dla zabawy.
e46 330i, żadnego blędu skrzynia nie daje, podobno suchy wysprzęglik, ciśnienia pompy dobre, słyszałem, że warto mieć podłączony akumulator do bezpiecznika,ale nie testowałem tego jeszcze, wystarczy jak podprowadzę drugi samochód odpale go i na klemach ładowanie będzie miał?
@trzeciSLAW: a tego o ładowaniu to nie wiem, szczerze mówiąc to nie słyszałem, żeby ktoś sobie w ten sposób innym autem pomagał, chociaż to wydaje sie być "najtańszy" sposób.
Tam prostownik chyba nie zadziała, wydaje mi się, że potrzebny jest większy prąd.
Jednocześnie wydaje mi się, że INPA, DIS czy ISTA (nie wiem czego używasz) sprawdzały sobie ten prąd zanim się wzięły do roboty. A przynajmniej dwa ostatnie.

Mój mechanik na
Ehhh, kupiłem sterownik drugi, również nie dało się zaadaptować go, ale o dziwo ruszał i jeździł normalnie, po jakimś czasie nawet wręcz bym powiedział,że idealnie zmieniał biegi, regulował ruszał, no baja, szkoda,że tak bajak skończyła się po 20 km i znowu nie potrafi skrzynia ani włączyć biegu, blag 4f6c albo znowu szarpie przy ruszaniu i gaśnie....