Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@goferek: pamiętam jak ok 14 lat temu jechałem do pracy z Świętochłowic do Gliwic na godzinę 6.00. 3:15 pierwszym tramwajem na pierwszą pętle następnie przesiadka na drugi tramwaj, przesiadka na zajezdni na autobus, chwila czekania o następny autobus. I w prawią każdym plakat "zmień wóz na bus" od tamtego czasu nie jechałem autobusem
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 7
@goferek: Jak mnie r---------a zaczynanie takich akcji od nagonki na kierowców, od mówienia o tym jak szkodzą środowisku i od wszędobylskich plakatów jak ten. A żodyn nie zaczyna takiej rewolucji od takiego ustawienia sieci połączeń zbiorkomu żeby przesiadka z samochodu na autobus nie oznaczała +1h do drogi. Pamiętam jak jeździłem do pierwszej pracy. Najpierw 30 minut z buta na autobus, 45 minut jazdy, potem 5 minut na kolejny przystanek w
  • Odpowiedz
@SmokeProspector: No i masz tu pełną rację. Z tym, że oprócz takich przypadków są też przypadki w których ludzi wożą dzieci do szkoły autem, zamiast puścić piechotą ten 1 km, albo zamiast wsadzić do tramwaju. Ludzi pchają się do i przez centrum autem, mimo że mają dobre alternatywy. Kwestia przyzwyczajenia, kiedyś miałem 1 km do pracy piechotą i wsiadałem w auto zaparkowane pod blokiem i jechałem może ze 3-5 minut
  • Odpowiedz