Wpis z mikrobloga

#pwr #zalesie
Jaki cudowny nowy wydział na polibudzie. Inne wydziały dały radę wpakować wykłady w jeden dzień i machnąć salę wirtualną, bądź jakąś wygodną formę hybrydy, ale nowa Infa musi się wykazać. Zajęcia codziennie w środku dnia dla magistrów, co by przez przypadek nie ułatwić im pracy. Już widzę te tłumy ludzi, chętnie przychodzących do schowka na studentów w D1 na wykłady w czwartek o 13 i w piątek o 11, jako jedyne zajęcia w ciągu dnia. Ehh, mogli nam dać ludzi z dziekanatu z mojego W8, gdzie wolno im idzie, ale miło i pro-studencko o ile się dało, a tak to jakieś dziwne twory z W4 (°°
  • 28
@Dbzdur: Jest 21 września, a o ile mi wiadomo władz wydziału dalej nie wybrano. Studenci wkurzeni, bo plan wygląda jakby był konkurs kto zrobi gorszą siatkę, a godziny zapisów na ostatnią chwilę.
Zaorać ten burdel, wywalić większość leśnych dziadów co każą zakuwać na pamięć kropka w kropkę do odpowiedzi ustnej, to może wtedy w rankingu ta uczelnia coś podskoczy. A jak większość kadry zatrzymało się w technikach edukacji w zeszłym stuleciu....
@WilecSrylec: Ale ja mam identycznie. Jeden wykład w czwartek o 13, inny w piątek o 11. Reszta dni wpakowane w środku dnia. Poza jednym wykładem co dwa tygodnie o 19. Przecież jak będą te wykłady obowiązkowe (na zasadzie jakieś zaliczenie czy coś), to stacjonarnie wszyscy będą siedzieć na służbowym sprzęcie i pracować, albo wychodzić z wykładu na konferencje.
@Enzo_Molinari: Szkoda tylko, że moich nie ma zaocznie, bo leśne dziadki się zbuntowały, bo wszyscy chodzili zaocznie. A na zajęciach co semestr jest pytanie, kto pracuje. Czyli jest zakładane, że pracujemy, ale robią wszystko by to utrudnić. Wystarczy siąść na chwilę i można ułożyć siatkę zajęć bez problemu, zwięzłą, zamykającą się w 3 dni. Ale to trzeba się wysilić i zrobić przerwę od kawy w dziekanacie.
@XanderPLXE: Generalnie nie rozumiem jednej rzeczy, my pierwszaki z ITE dostaliśmy spis zajęć, na którym nie ma etyki inżynierskiej... a jest ona w planie. Jak mamy więc mieć poprawną liczbe ECTSów
@Quarol: etyka inżynierska na W4 to kurs widmo od lat, prowadzący po prostu wysyła wam materiały i na koniec roku trzeba napisać pracę na temat luźno związany z przedmiotem, nie masz się co przejmować xD
Ehh, mogli nam dać ludzi z dziekanatu z mojego W8, gdzie wolno im idzie, ale miło i pro-studencko o ile się dało, a tak to jakieś dziwne twory z W4 (°°


@XanderPLXE:
trzeba uściślić dwie rzeczy:
1) dział, który robił plany dla dawnego W4 przeszedł razem z elektroniką na W12N. Plany na "nowym W4" (czyli WiT) robią ludzie z dawnego W8
o ile mi wiadomo władz wydziału dalej nie wybrano

@XanderPLXE: a to jakoś Ci przeszkadza w studiowaniu?

wywalić większość leśnych dziadów co każą zakuwać na pamięć kropka w kropkę do odpowiedzi ustnej, to może wtedy w rankingu ta uczelnia coś podskoczy. A jak większość kadry zatrzymało się w technikach edukacji w zeszłym stuleciu....


@XanderPLXE: jak wywalą "leśnych dziadów", jak to ładnie ująłeś, to już wtedy nikt was nie będzie uczył.
@aikonek: Dziekanat W8 jest sobie dalej na W8.

Brak władz przeszkadza? Nie. Ukazuje nieogarnięcie uczelni? Tak.

Możne jakby leśne dziadki nie załatwiały posadek głównie dla rodziny, to więcej osób by się skusiło. Nie zatrudnia się emerytów. Emeryci nie chcą odejść ( ͡° ͜ʖ ͡°), czyżby mieli z tego fajne pieniądze? Z mojej wiedzy wnika, że tak.

Oooo, tak zwalmy wszystko na studentów, którzy często mają większą wiedzę
@XanderPLXE: Serio, pora na srogie przejrzenie kadry. Kazanie zakuwać na pamięć i potem to recytować co do joty, nie jest tym czym edukacja wyższa być powinna. Jak się nie irytować, kiedy co trzeci prowadzący odwala takie numery, jakby był z poprzedniego stulecia? Albo sami nie potrafią panować nad emocjami. Jak ktoś nie może pracować ze studentami, to niech nie pracuje. Skoro takie spece, to bez problemu znajdą pracę w zawodzie.
@aikonek: Na nowym W4 mają być wykłady zdalnie? Z tego co wiem to jako jedyny wydział chodzi w pełni stacjonarnie, a siatce zajęć daleko do przystosowanej do hybrydowego. Dodatkowo w sierpniu było info że robią plany pod stacjonarne.