Wpis z mikrobloga

Dostałem rozliczenie półroczne za media i wryło mnie w ziemię. Wg. zarządcy nieruchomości, zużyłem prawie 140 m3 ciepłej wody w pół roku na dwie osoby. Na moje nieszczęście nie sprawdzałem wodomierza od stycznia 2021. Po otrzymaniu rozliczenia wezwałem konserwatora, który stwierdził, że takie zużycie jest nie realne i powinno średnio wynosić 1/2 zużycia zimnej wody.
Odpisałem zarządcy, że coś musi być nie tak z licznikiem, a oni zaproponowali, że mogą wysłać go do legalizacji, ale muszę zapłacić 600 zł.
Nowy blok i tylko ja mam taki problem. To raczej niemożliwe, żeby był jakiś wyciek.
Miał ktoś podobny problem? Co jeśli po sprawdzeniu licznika okaże się, że wszystko jest w porządku? ( ͡° ʖ̯ ͡°)
W komentarzach zdjęcia liczników.

#pytaniedoeksperta #kiciochpyta #mieszkaniedeweloperskie
Justdoit - Dostałem rozliczenie półroczne za media i wryło mnie w ziemię. Wg. zarządc...

źródło: comment_163221813277NV4ylJ0fxX7si38MCz9r.jpg

Pobierz
  • 133
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Just_do_it: z drugiej strony jeżeli masz zamiar tam długo mieszkać to zapłać teraz to i jak licznik faktycznie wskoczy na jedynkę to będziesz miał dużą nadpłatę. W przyszłości cena kubika pewnie będzie wyższa bo wszystko idzie do góry
  • Odpowiedz
@Just_do_it: przecież na tym liczniku jest 56 a nie 156, o co w ogóle ten cały raban xd ktoś ze spółdzielni osobiscie odczytywał ten licznik, czy jest zdalny odczyt? Czy jeszcze gorzej, sam im podałeś 156 ( ͡° ͜ʖ ͡°)?
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Stah-Schek: Ekspertem nie jestem, ale u mnie w wodomierzu to przejście następuje nie płynnie, a w taki sposób, że zawsze widoczna jest poprawna cyfra. Założyłem, że tak powinno być we wszystkich wodomierzach, jak poprzednia cyfra przechodzi z 9 na 0 to kolejna przeskakuje o 1.
  • Odpowiedz
@Just_do_it: Jedynka na pierwszym miejscu nie przekrecila sie, jest w poliwie krecenia (masz nabite 56 m3 wiec nie dzwine), a cyfr ktore dopiero sie nabija - czyli tej jedynki - sie nie zalicza. Jedynka sie odkreci do poprawnej pozycji jak 5 i 6 wskoczy na 0 i 0. Wniosek - ktos sie jebnal przy spisywaniu.
  • Odpowiedz
@Just_do_it: Musisz zrobić tylko dwie rzeczy. 1. Powiedzieć babce z administracji, żeby nauczyła się czytać dane z wodomierza, bo do póki 1 nie jest w pełni wysunięta to jej się nie bierze pod uwagę. 2. Niech babka z administracji zsumuje dane ze wszystkich wodomierzy i sprawdzi czy to samo podaje główny wodomierz, czy o 100m3 mniej.
  • Odpowiedz
@Just_do_it: powinien być dodatkowy licznik na cały budynek. Niech administracja doda wskazania ze wszystkich lokali, porówna z licznikiem zbiorczym i sprawdzi czy nie jest o 100 za dużo.
  • Odpowiedz
Napisałem do administracji, że pomimo kwestii wady licznika, nie powinno się spisywać cyfr, które w pełni nie wskoczyły na swoje miejsce. Dodatkowo zapytałem o to, czy w budynku jest licznik zbiorczy. Zobaczymy, co odpiszą
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 4
@Just_do_it: zacznij od tego, żeby przedstawili Ci całkowite zużycie wody w bloku przez wszystkich mieszkańców vs odczyt głównego licznika wody na blok. Jak tam będzie różnica 100m3 to problem rozwiązany
  • Odpowiedz
po co ta inba z powtórnym czytaniem licznika, op zwyczajnie może opłacić rachunek i będzie miał nadpłatę na kilka miesięcy do przodu. Wy tak wszyscy żyjecie od pierwszego do pierwszego że nie możecie nadpłacić rachunku za media co inkasent źle spisał? Przecież to nie ucieknie i przy kolejnym spisywaniu wyjdzie nadpłata i korekta kolejnych faktur
  • Odpowiedz