Wpis z mikrobloga

@tomekwykopuje czytałam ten wpis i komentarze. Ogólnie sytuacja jest wg mnie rzeczywiście skandaliczna - "wszyscy muszą schudnąć". Co z osobami z niedowagą? Co z osobami o właściwej wadze? Co z osobami z chorobami? W jaki sposób mają schudnąć? Takie dane jak twoja waga i wzrost to dane wrażliwe, nauczyciel nie powinien ich podawać publicznie
  • Odpowiedz
@tomekwykopuje: Zazwyczaj nie jestem po stronie twitterowych julek (ba, nigdy chyba nie byłem), fat-shaming uważam raczej za health-praising pomijając przypadki bezsensownego wyzywania od grubasów, ale rzeczywiście jestem sobie w stanie wyobrazić, że dla wielu dzieciaków to może być dosyć przytłaczające doświadczenie. Mam nadzieję, że chociaż nie waży ich publicznie, albo nie komentuje postępów na forum klasowym. To by już była totalna przesada biorąc pod uwagę społeczny aspekt szkoły.
  • Odpowiedz
Co z osobami z niedowagą?

Powinny w miarę możliwości trochę przybrać wagi, co jest trudne, mnie to zajeło ponad 4 lata

Co z osobami o właściwej wadze?

Powinny ćwiczyć, żeby poprawić kondycję i mieć nawyk ruszania

Co z osobami z chorobami?

Naprawdę mało jest osób którym ruch szkodzi

W jaki sposób mają schudnąć?

Ruch i dieta

Takie dane jak twoja waga i wzrost to dane wrażliwe, nauczyciel nie powinien ich podawać publicznie
  • Odpowiedz
@tomekwykopuje: Ten pomysł jest głupi i tutaj nie ma dyskusji. Ile jest wfu w tygodniu? 2 godziny? Jak nauczyciel chce wpłynąć na schudnięcie całej klasy w takim okienku czasowym? Nauczyciel na wfie powinien się przejmować czy wszyscy ćwiczą i czy wykonują ćwiczenia poprawnie, żeby nie zrobić sobie krzywdy. A sprawdzany powinien być poziom sprawności, a nie waga.
  • Odpowiedz
powinno być promowanie dobrych praktyk żywieniowych i ruchu a nie hehe, Justyna jest gruba a Stasiek ma 20kg za mało.


@a231: czyli udawajmy, że nikt nie widzi, że Justyna jest gruba a Stasiek ma 20kg za mało, bo ludzie wolą się obrazić i czuć urażeni zamiast zabrać za siebie. ależ #!$%@?
  • Odpowiedz
@tomekwykopuje: a ja uważam że to nie jest zły pomysł tylko zależy jak to nauczyciel zrealizuje jakby to było tak że nauczyciel by robił face to face konsultacje z uczniem na temat żywienia i ruchu indywidualnie dla każdego to tak, ale jak to ma być na zasadzie biorę wagę i ważymy karola o hahah karol wazy 100 kg zamiast schudnąć to przytył 1 XDxD to jednak nie bardzo. to musi być
  • Odpowiedz
@Positano1: Dawno do szkoły nie chodziłem to już zapomniałem. Ale to nadal za mało, żeby wf mógł naprawić złe nawyki i złą dietę po za wfem. A żeby przeciwdziałać złym nawykom trzeba edukować i zachęcać, ale ostatecznie to rodzice mogą tego dopilnować, a nie nauczyciel wfu.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 15
@ZmiksowanaFretka: nie masz udawać tylko zamiast krzyczeć ej jesteś #!$%@? grubasem masz np. zaproponować space, rower, siłkę. Rozwiązania a nie czcze komentarze.
  • Odpowiedz
@tomekwykopuje koncepcja ciekawa, o ile byłaby połączona z jakimiś podstawami odżywiania i treningiem ogólnorozwojowym. A co do ważenia i mierzenia - za starych czasów był to normalny element bilansu przeprowadzanego przez szkolną pielęgniarkę. Oczywiście takie pomiary mogłyby się odbywać na osobności, a statystyka w tym zakresie mogłaby być tylko do wglądu dla danej osoby.
  • Odpowiedz
@a231: ale tutaj nikt nie mówi o jakimkolwiek krzyczeniu o byciu grubasem. Nauczyciel właśnie proponuje zadbanie o wagę przez semestr. Zamiast wychowywać kolejnych jeszcze gorszych snowflaków, sprawmy by nasze dzieci akceptowały swoje ciała i były ich świadome.

Zamiast leczyć chorobe, chcecie leczyć jej objaw ¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
@kjut_dziewczynka: Dane wrazliwe xDDDD trzeba bedzie zmienic definicje w rodo
Dzis na fejsie jakis artykul wyskoczyl mi, ze kobiety sa dojezdzane jakimis komentarzami o wadze xD To tylko pokazuje jak beztroskie zycie maja kobiety i ze musza sobie wymyslac kolejne problemy na sile. Niejeden facet byl obrazany/gnebiony itd. przez polowe dziecinstwa i nikt sie nie skarzyl, a kobiety tworza artykuly, bo jej tesciowa powiedziala, ze troche przytyla xD
  • Odpowiedz
@kjut_dziewczynka: Nic nie mają zrobić. Dnia kiedy przychodzi do ważenia nie jesz śniadania, a może nawet dzień wcześniej kolacji, wchodzisz na wagę która pokazuje -0,5kg i na przerwie po wf idziesz na stołówke, wszystko wraca do normy, a cel osiągnięty. Bo chyba nie wybrał każdemu z osobna ile kg ma konkretnie schudnąć?
  • Odpowiedz