Wpis z mikrobloga

streaming zawsze leci po tcp


@korni007: nie sprawdzałem co jest używane w popularnych serwisach streamingowych, może wyłącznie TCP, niemniej istnieje dużo protokołów strumieniowych bazujących na UDP i są one jak najbardziej w użyciu
  • Odpowiedz
via Android
  • 4
@zarowka12 tylko właśnie do audiofilów dociera taka informacja, że pakiety mogą się zgubić, więc warto kupić lepsze kable ¯_(ツ)_/¯

Już tam pal sześć, że jak się pakiecik zgubi to wcale nie objawi się to zmienioną fakturą basu, ale zwyczajnie mikroskopijną przerwą. To jest absolutnie poza granicami percepcji dla tych ludzi
  • Odpowiedz
@Roszp: Jedyne co może zrobić zasilanie w jakości dźwięku z głośników to siać po masie. Wtedy słyszymy charakterystyczny szum. Czasami urządzenia o niskiej jakości zasilaczach oraz źle wykonana instalacja elektryczna powodują charakterystyczny brum. Może też dojść teoretycznie do indukcji elektromagnetycznej jeżeli kable nie są ekranowane i używamy kabla analogowego typu jack lub rca, ale tego nigdy nie słyszałem. Tak czy inaczej zwykły kabel zasilający nie powinien powodować problemów. Problem może
  • Odpowiedz
@Wujekstach69: jak byś zgubił pakiet w cyfrowym sygnale, to albo zostanie on odtworzony (kodowanie korekcyjne) albo dekodowanie się na chwilę całkiem posypie. tak jak w tv analogowej i cyfrowej - w analogowej zły sygnał przekłada się na stopniowe zniekształcenia, a cyfrowy albo działa idealnie, albo psuje się drastycznie. cyfrowy sygnał mógłby nawet iść gumką z majtek, jeśli ta by miała wystarczającą przepustowość i nie będzie miało to żadnego wpływu na
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@Roszp: tak było. Ja na przykład obserwuję spadek jakości prądu - z każdym miesiącem mój komputer działa nieco wolniej. Sprawdźcie u siebie koniecznie!
  • Odpowiedz
@Roszp odbiegając od tematu może polecisz coś ciekawego w klasie D do monitorów przy PC właśnie do Tidal ( ͡º ͜ʖ͡º) mam DAC więc chciałem uderzyć w samą końcówkę. Interesująca była emotiva pa-1 ale dostępność zerowa. Jeszcze smsl ma coś na Ice power ale brak konkretnych opinii
  • Odpowiedz
via Android
  • 1
@piterszoniusz tę emotivę sam chciałem wypróbować, z klasą D niestety za dużo wspólnego nie miałem, słuchy chodzą że w ostatnich latach sporo do przodu poszły konstrukcje
  • Odpowiedz
@Roszp: Najbardziej mnie w tym audiofilstwie rozdupca, że oni gdzieś tam w głębi chyba wiedzą, że to bzdury, ale sobie tego nie uświadamiają. Bo np. takie szury płaskoziemcy - oni cały czas robią "eksperymenty", które mają udowodnić, że ziemia jest płaska. Biorą te swoje poziomice na pokład samolotu i takie tam. Jeden nawet o ile pamiętam zrobił eksperyment poprawny naukowo, z prawidłowymi założeniami, w którym chciał udowodnić że ziemia nie
  • Odpowiedz
@QUANTUM-DICK Ale to wcale nie jest śmieszne. Jakbyś wypuścił takie coś i zapłacił odpowiednio recenzentom, to by schodziło jak ciepłe bułeczki. Tylko to nie może być jakieś gówno za 500 zł. Tzn. może, ale u Ciebie ma kosztować min. 20k :)
  • Odpowiedz
via Android
  • 4
@mbasasello oni robią swoje "badania", tyle że nie w formule ślepego odsłuchu czy podwójnie ślepego testu a w formule piwko z kolegami i słuchamy kabelka, dyskutując o tym co każdy z nas słyszy i utwierdzając się w tym, że kable grajo.

Bo przecież trudno jest przyznać przed kolegami, że różnicy się nie słyszy jak trzech wytrawnych audiofili mówi o wybrzmieniu sybilantów. Prawda jest taka, że nawet w przypadku kabli analogowych gdzie
  • Odpowiedz
@Roszp: U mnie najlepszym akcesorium audiofilskim były zwykłe zasłony w salonie i spora kanapa. Dywanu nie mogłem niestety położyć :) A stolika jakoś nie usłyszałem, ale fajnie wyglada…

Za taki content nic nie robiłem, proszę o więcej!
  • Odpowiedz