Wpis z mikrobloga

Mirabelki i Mirki!

Tag do śledzenia/czarnolistowania: #okolicznosciowyinwestuje

Zgodnie z moim poprzednim wpisem: https://www.wykop.pl/wpis/60527285/mirki-i-mirabelki-niedawno-urodzilo-mi-sie-dziecko/ rozpoczynam comiesięczne inwestowanie, którego celem będzie dobry start w dorosłość mojego dziecka w momencie osiągnięcia 18go roku życia ( ͜͡ʖ ͡€)

Na wstępie dziękuję Mirabelkom i Mirkom którzy podrzucili mi pomysły na regularne inwestowanie: @acidd @silentguy @Mekeke2 @karol-domanski33 @arysto2011 @Silvervend @pucol @droetker4

Niestety z uwagi na natłok rodzicielskich obowiązków nie miałem możliwości rozeznać się w zasugerowanych pomysłach, dlatego idę najmniejszą linią oporu i zainwestuję w tym miesiącu w jakiś akcyjny fundusz inwestycyjny. Dlaczego akcyjny? Okres inwestycji jest bardzo długi (18 lat) więc w długiej perspektywie mam nadzieję na dobre zyski. Wybór padł na „ING FONDO CARTERA NARANJA 90” (najbardziej agresywny fundusz w ofercie ING Espana [bo mieszkam w Hiszpanii]).

W tym miesiącu na inwestycję przeznaczam 104 euro. Dlaczego akurat 104? Zawsze jak chodzę na zakupy, kawę etc. i dostaję jakąś monetę 2 euro to odkładam ją/je do skarbonki monety. Od 20.08.2021 do 20.09.2021 dostałem aż 52 monety 2 euro.

Jednostka uczestnictwa w funduszu „ING FONDO CARTERA NARANJA 90” na dzień 16/09/2021 to 13,14 euro, więc 104/13,14 da około 7.91 jednostek uczestnictwa (jak transakcja się przeprocesuje to dam update ile jest dokładnie jednostek uczestnictwa w portfelu).

W kolejnych wpisach będę dawał znać jaka jest aktualna wartość portfela, jego zawartość oraz stopa zwrotu.

Trochę statystyk: do końca projektu pozostało 6543 dni. Postęp projektu to 0,47% (6543/6574). [dlaczego 6574? bo od narodzin do osiemnastki jest 6574 dni).

#inwestycje #inwestowanie #dzieci #500plus #pieniadze
  • 4
@Atreyu: zakładam że usłyszę nie raz teksty w stylu "nienawidzę Cię", " jesteś najgorszym ojcem na świecie ", ale to raczej okres dojrzewania będzie, więc zamierzam to wziąść na chłodno ;) A jak mnie naprawdę znienawidzi i urwie kontakt, to wtedy zamykam inwestycje i ruszę w podróż do okoła świata xD