Wpis z mikrobloga

Ej, tak szczerze, to dlaczego Apple nie wprowadziło jeszcze Siri po polsku, naszego języka w apce tłumacz, apple news i wielu, wielu innych funkcji dostępnych w innych krajach?

Jeszcze rozumiem, gdyby wprowadzali u nas po roku, dwóch od wprowadzenia tłumacząc się że potrzebują więcej czasu ale…od ilu lat są spekulacje na temat polskiej wersji Siri?

Przecież mówimy o jednej z największych firm na świecie i nie mamy już 2010 roku xd. Ogarniecie zespołu do tych spraw nie powinno być chyba kłopotem, a przełożyłoby się na większą sprzedaż iPhonów i przywiązałoby mocniej do marki obecnych posiadaczy.

Jest ktoś w stanie to sensownie wytłumaczyć? ¯_(ツ)_/¯

#iphone #apple #ios
  • 32
@NerQa: Generalnie to bo „nie i #!$%@?”

Kiedyś zapadała tak decyzja i się jej trzymają żeby się nie rozdrabniać ¯\_(ツ)_/¯

Kiedyś się przyjęło że podstawowe dla nich obsługiwane języki to:
English, Japanese, French, German, Spanish, Italian, Dutch, Swedish, Danish, Norwegian, Finnish, Traditional Chinese, Simplified Chinese, Korean, Brazilian Portuguese, European Portuguese, Russian

I tak Finlandia Siri ma a język jest jeszcze trudniejszy od Polskiego. Jest ich dużo mniej, obecnie kupują mniej ale
@NerQa: Ubolewam nad brakiem polskiej Siri, ponieważ steruję nią oświetleniem w mieszkaniu, ustawiam budziki, timery głosowo (również przez Apple Watcha). Odpada robienie notatek, przypomnień, dyktowanie SMS-ów na watchu w trakcie jazdy samochodem jak np. iPhone jest w kieszeni... Liczę, że się kiedyś doczekamy, ale to pewnie kwestia jeszcze kilku lat.
@Smartek: da się dyktować po polsku w watchu tylko trzeba kliknąć w danej aplikacji na mikrofonu ikonkę w zegarku. Podczas jazdy autem średnio przydatne ale jest i np. na światłach można szybko odpisać.
Tez żałuje ze nie mamy pełnej funkcjonalności w Siri i czasem mi się zdążą odpowiedzieć komuś po angielsku właśnie żeby szło przez Siri ( ͡° ͜ʖ ͡°).

Ja mam poustawiane wszystkie kontakty z angielskimi
Singularity00 - @Smartek: da się dyktować po polsku w watchu tylko trzeba kliknąć w d...

źródło: comment_1632212922H7ViErXMP584OFkABE9W9M.jpg

Pobierz
Ja mam poustawiane wszystkie kontakty z angielskimi nazwami, pomieszczenia w domu tez właśnie po to by używać Siri…


@Singularity00: Skąd ja to znam, "Hey siri, turn on room" - żeby w pokoju zapalić światło. Tak samo sterowanie termostatem od pieca gazowego. Próbowałem kontakty poprzerabiać, ale #!$%@?ły mnie ta nazwy "dad", "mum" itd. Naprawdę Siri po polsku to ficzer, na który czekam od dawna i którego chyba szybko się nie doczekam.

Aha,
@Smartek: ja zamontowałem lampy ze sterowaniem jasnością i jak potrzebuje jaśniej/ ciemniej to hey Siri increase brightness in /room name/. Zajebista sprawa.
Co do kontaktów to ja tam przywykłem, co ciekawe normalnie wpisane Mama Siri ogarnia.