Wpis z mikrobloga

Czy pracując na #uop i zmieniając formę zatrudnienia na #b2b mogę od razu startować z rozliczeniem w postaci podatku liniowego? Czy do końca roku muszę dociągnąć na skali podatkowej, a następnie będę mógł zmienić formę rozliczenia? Ten sam pracodawca, faktury wystawiane będą na spółkę, która dotychczas mnie zatrudniała.

#jdg #podatki
  • 6
@Meriu: Ale załóż JDG na zasadach ogólnych i weź auto w leasing z dużą wpłatą własną żeby sie zmieścić ponizej 32%. Masz jeszcze IKZE. Ulga termomodernizacyjna (np instalacja PV) no i żona ( ale nie liczy się ślub w środku roku podatkowego). Do księgowości polecam Infakt(zniżka 10%)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Meriu: ryczałt też odpada w pierwszym roku dla byłego pracodawcy. Jest wyjątek. Możesz robić inne rzeczy dla pracodawcy np zatrudniony byłeś jako programista a w środku roku zakładasz JDG na ryczałcie i sprzątasz biuro i za to wystawiasz faktury
@zibizz1: No nic, to zostaje mi pogadać z szefem czy nie mógłbym wystawiać faktur na drugą spółkę, albo poczekać do rozwiązania polskiego wału. Być może zmiany w prawie podatkowym rozwiążą mój problem, a założenie działalności będę mógł przenieść na bardziej dogodny czas.